• Fashion News  • Soutěž mladých návrhářů VAN GRAAF Junior Talent 2018 má svoji finálovou čtyřku

Soutěž mladých návrhářů VAN GRAAF Junior Talent 2018 má svoji finálovou čtyřku

Mercedes-Benz Prague Fashion Week, nejdůležitější módní událost v České republice, se nezadržitelně blíží. Kromě představení práce známých českých návrhářů v něm jde také o objevení nových tváří módního průmyslu, o nichž toho v budoucnu nejspíš ještě hodně uslyšíme. Do finále letošní soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2018, která začínající talenty objevuje a dává jim příležitost ukázat, co v nich doopravdy je, postoupili čtyři finalisté, jejichž jména byste měli mít v hledáčku i vy.

Prvním z těch, který zaujal odbornou porotu, je návrhářský samouk Martin Kohout, zbývající soutěžící jsou studenti vysokých a středních škol z různých koutů republiky: Dominika Kozáková je studentka Ateliéru scénografie Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, v tomto městě na Střední škole umění a designu a VOŠ Brno studuje také Jan Smejkal. Čtveřici uzavírá Katarína Mydliarová z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Společně všichni představí své výtvory na oficiální módní přehlídce, jež je součástí programu MBPFW. Vítěz získá nejen bohatou finanční odměnu, ale hlavně možnost předvést svoji kolekci na nadcházejícím týdnu módy.

Tvorba Martina Kohouta

Tvorba Dominiky Kozákové

Odborná porota, jejímž nelehkým úkolem je vybrat jednoho vítěze, sestává z důležitých osobností české fashion scény: nechybí mezi nimi například šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Barbara Nesvadbová nebo ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot. Garantkou poroty je česká návrhářka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi  na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze Liběna Rochová.

Tvorba Kataríny Mydliarové

Tvorba Jana Smejkala

Finálová přehlídka v pražském Clam-Gallasově paláci proběhne v neděli 18. března. O dva dny dříve už ale můžete navštívit některou z akcí pořádaných v rámci fashion weeku, který potrvá až do pátku 23. března. Týden módy plný přehlídek a doprovodných akcí každoročně přiláká několik tisíc diváků: účastní se ho také významné postavy módní branže z domova i zahraničí. Alespoň jeden den jeho nabitého programu by si proto rozhodně neměl nechat ujít žádný módní nadšenec.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5