• Lifestyle  • Svatební trendy roku 2019 o kterých musí vědět každá něvesta

Svatební trendy roku 2019 o kterých musí vědět každá něvesta

Čeká vás v roce 2019 svatba?  Ve chvíli, kdy zařizujete svatbu, se jistě poohlížíte po inspiraci všude, kde to jen jde. Ve vašem rozhodování a plánování jistě hrají velkou roli i aktuální trendy. Ty ovlivňují jak výběr šatů, účesu, dekorace, dortu, tak i květin. S čím tento rok nešlápnete vedle?

Svatba je jednou z největších životních událostí, a pokud vše jde, jak má, prožijete v roli nevěsty či ženicha jen jednu za život. Každý pár si chce obřad užít naplno a odnést si ty nejkrásnější vzpomínky. Proto se tento vzácný okamžik většinou neobejde bez dlouhých a náročných příprav.

První rada zní: Užívejte si každý moment svatebních příprav, protože utečou jako voda a vy budete později litovat, že se vám při slovech dort, šaty a dekorace zbytečně stahoval žaludek!

1. Svatební oznámení

Tón a celkovou náladu svatby může dobře vyjádřit už samotné svatební oznámení. Proto si dejte záležet už od začátku a nebojte se obrátit na nejrůznější umělce, designéry nebo papírnictví, aby vám vytvořili oznámení, pozvánky, jmenovky či poděkování na míru.

2. Místo svatby

V první řadě je důležité domluvit se s partnerem, jestli chcete obřad, hostinu i večerní zábavu na jednom místě, nebo je raději rozdělíte. Letos budou in svatby ve vnitřních prostorech, do nichž si přinesete trochu přírody. Nebojte se místnost vyzdobit živými květinami a volná místa na svatebním stole vyplnit okvětními lístky.

3. Svatební kytice 

Svatebním trendům podléhají samozřejmě také květiny a celková dekorace. Místo obrovské kytice, za niž utratíte nemalou částku, raději sáhněte po jedné květině nebo malém pugetu – leckterá nevěsta ho zvládne svázat sama. Navíc už to dávno není jen o bílých a růžových růžích! Krásně vypadají kytice z lučního kvítí, které dokonale korespondují s venkovní svatbou v uvolněném stylu. Důležitý je i výběr barevné kombinace jak svatební květiny, tak i květinové dekorace. Populární je kombinování romantické pudrově růžové se svěžím meruňkovým odstínem, elegantní šedou nebo lehce provokativní bordó.

 4. Svatební dort

Vybrat ty správné ruce, které vám připraví svatební dort, bývá opravdu těžké. V tomto případě je ideální orientovat se podle referencí svých blízkých. Dorty potažené sladkým fondánem a ozdobené holubičkami, postavami nevěsty a ženicha nebo cukrovými růžičkami jsou totálně pasé. Nejoblíbenější jsou teď takzvané naked dorty poseté ovocem a ozdobené stejnými květinami nebo lístky, jako máte v kytici i v dekoraci.

 5. Šaty

Každá z nás si své svatební šaty představuje trochu jinak. Záleží totiž i na tvaru postavy, výšce nebo věku. Každá z nás však nejlíp ví, v čem se cítí dobře a které střihy jí lichotí. Avšak načechraným róbám obřích rozměrů, mnoha vrstvám tylu, kovovým obručím a krinolínám i svazujícím korzetům odzvonilo. Do popředí se dostává volnost a pohodlí!

V kurzu jsou jednoduché šaty zdobené krajkou, oblíbené jsou dlouhé rukávy, kapsy v sukni, odhalená záda i vlečky. Trend minimalistických svatebních šatů je na vrcholu především díky stále stoupající oblíbenosti venkovních přírodních svateb. Letos vsaďte na hluboký výstřih, dekoraci ve formě kytiček či mašlí a bílou barvu vyměňte za pistáciovou.

6. Účes

Pohodlí si dopřejte i při volbě účesu a make-upu. Mezi žhavé trendy, nejen svatební, patří ledabylé účesy, které bývají paradoxně mnohem složitější než ty uhlazené. Perfektní vysoko posazené drdoly jsou out, v kurzu jsou spíše přirozeně navlněné vlasy ozdobené květinovým věncem, jednotlivými kvítky nebo štrasovými sponkami. Oblíbené jsou i nepravidelné drdoly, ze kterých volně padají pramínky, některé mohou být spletené do copu. Copy, copánky a nejrůznější zamotané vlasy jsou také velmi populární.

Zdroj fotografií: Pixabay