• Styling  • Zaostřeno na: mob wife trend

Zaostřeno na: mob wife trend

Uvolněte místo pro maximalismus – přehnané siluety, kožichy a zvířecí potisky jsou in! Nechte se inspirovat stylem manželek mafiánů – mob wife trend. Ukážeme vám, jak na to.

Další týden, další módní trend

Rozlučte se s minimalistickým clean girl, růžovým Barbiecore a něžným coquette, na scénu přichází „mob wife aesthetic“. Jeden z nejnovějších TikTok trendů s sebou nese extravaganci, luxus i špetku provokace. Je synonymem maximalismu a sebevědomého šéfovského přístupu. A nabízí nám skvělou příležitost, jak se po období nenápadných outfitů odvázat a přijmout trošku okázalosti.

Inspirací pro tento trend se staly ženy z drsného světa mafie, které prostřednictvím luxusního oblečení a výrazných doplňků prezentují svou moc, nezávislost a bohatství. Jsou to ženy, které vědí, co chtějí a nebojí se za tím jít. Jsou sebevědomé, mají ostré lokty a nemají strach z pozornosti. Tento trend proto není jen o tom, co nosíte, ale jak to nosíte. Takže sbohem šedá myško, ahoj femme fatale!

Mob wife fashion daly v poslední době zelenou i módní ikony jako Hailey Bieber, Dua Lipa nebo Kendall Jenner. Mohli jsme je spatřit v objemných kožiších, vysokých kozačkách i s výraznou červenou rtěnkou. Inspirujte se.

Více je více & čím větší, tím lepší

Zajímá vás, jak tohoto stylu dosáhnout? Zapomeňte na skromnost, esencí mob wife estetiky je maximalismus. Vyznačuje se luxusními materiály (jako je hedvábí, satén, kůže a kožešina) a silnými siluetami zdůrazňujícími ženské křivky. Základem je obvykle jednoduchý, celý černý outfit, který se následně doplní o výrazné kousky. Klíčovými komponenty jsou:

Kožichy – Oversized & chic! Ať už zvolíte umělé anebo vintage po babičce neuděláte chybu.

Zvířecí potisk a odvážné barvy – Nebojte se experimentovat s červenou barvou a leopardím nebo tygřím vzorem.

Výrazné šperky – Klíčem je přehnané vrstvení šperků – masivní zlaté prsteny, náhrdelníky a kruhové náušnice.

*Dailystyle TIP: Přečtěte si, jaké jsou trendy ve špercích pro rok 2024.

Vysoké podpatky & kozačky – Není „mob wife“ bez podpatků!

Objemné vlasy – Říkal někdo drama?

Sluneční brýle – U brýlí platí pravidlo: čím odvážnější obroučky, tím více „mob wife energy“.

*Dailystyle TIP: Zjistěte, proč je důležité nosit sluneční brýle i v zimě.

Make-up – Odvažte se s červenou rtěnkou a smokey eyes.

Manikúra – Manželka gangstera bez čerstvé manikúry? Ani nápad!

V duchu udržitelnosti vsaďte na nákup originálních kousků, ze kterých dýchá nostalgie. Vydrží vám roky a zároveň ušetříte planetu. Kde je najdete? Secondhandy jako 1981.cz nebo vintage obchody typu Lula Vintage Prague nabízí poklady, které vdechnou vašemu šatníku nový život.

Ať už se s mob wife trendem ztotožníte nebo ne, jedno je jisté – nudit se s ním rozhodně nebudete!

Foto: Pinterest