• Styling  • Testování stylistkou na téma „LETNÍ VZORY 2020“

Testování stylistkou na téma „LETNÍ VZORY 2020“

Jaké vzory Vám nesmí chybět v šatníku?! Pestrobarevná paleta a vzory ve tvaru květin, to jsou trendy, které rozzáří naše letní dny.

Začátkem března vyšel můj první článek na téma „testování stylistkou“. Bohužel hned na to přišla tato nemilá současná situace s koronavirem a obchody byly uzavřeny. Ovšem podařilo se mě, ještě týden před uzavřením obchodů, nafotit pár krásných modelů na téma „letní vzory pro rok 2020“. Pojďme si pozvednout náladu krásnými květinami, které budou zdobit naše šaty, sukně, saka, kalhoty nebo doplňky. Květinové šaty můžeme doladit obuví na vysokém podpatku a působit elegantně. Naopak, pokud šaty doladíme křivákem a v současné době velmi trendy botami Combat boots, vytvoříme tak neodolatelný hardrockový model.

Kde se vlastně tento krásný vzor zrodil? Květinami se člověk zdobí od pradávna, ale prvními průkopníky bylo Japonsko a Čína, kde ženy oblékaly krásná zdobná kimona. Dnes nesmí květinový vzor chybět v žádné kolekci jaro/léto módního návrháře nebo oděvní značky. Rozkvetlé keře a stromy je něco tak nádherného, že není divu oblíbenosti v módním průmyslu. Vzory mohou být pestrobarevné, exotické nebo naopak decentní a minimalistické. Pokud chceme nechat květiny na jednotlivých kouscích vyniknout, doplňme je jednoduchým protějškem. Na vzory buďme opatrní! Vybírejme si vzory, které nám sluší a podtrhávají naši postavu. Vzory oblékejme vždy na část těla, kterou chceme zvýraznit a vynést do popředí.

Pokud se řekne „vzor“ není nutné, aby byl výrazný a křičel na vás z dálky. Vzory mohou být jednoduché a decentní. Vzor popsané skladné sukně mě osobně přišel velmi krásný a minimalistický, co myslíte? Skládaná sukně je stále trendy a pro letní dny je jako stvořená.

Zdroj fotografií: Poděkování patří módní značce MOHITO a fotografce Tereze Polcarové.