• Beauty  • Tipy, jak si udržet opálení

Tipy, jak si udržet opálení

Všichni toužíme po tom, abychom si co nejdéle udrželi krásně zlatavou pleť, kterou jsme získali lenošením na slunci. Poradíme vám jak si opálení udržet co nejdéle.

1.Dostatek vitamínu D

Tělu stačí pouhých deset minut denně, aby ze sluníčka načerpalo životně důležitý vitamin D, který se stará o pevné kosti, zdravé zuby a silné nervy. Tento proces můžete podpořit například krémem s bambuckým máslem. Bambucké máslo zklidňuje pokožku a je mimořádně bohaté na nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, D, E a F.

2.Hydratace

Abyste si opálení udrželi co nejdéle, je zásadní důkladná hydratace. Po každém koupání a sprše aplikujte výživná tělová mléka či krém, minimálně dvakrát denně. Vaše pokožka bude regenerovaná a vláčná. Vyhnete se tak potřebě používat často peeling.

3.Podpora ve výživě

Všichni víme, že dostatek tekutin je důležitý. Existují ale také potraviny, které stimulují tvorbu melaninu, který má za výsledek naše krásné opálení. Jsou to zejména potraviny bohaté na beta-karoten! Takže si během léta i po něm dopřávejte spoustu meruněk, mrkve, melounů, salátů a špenátu.

4. Odstraňte odumřelé buňky

Navzdory tvrzením, že peeling a opálení nejdou dohromady, vám peeling poradíme. Alespoň jednou za čas. Peeling celého těla provádějte dvakrát do týdne a denně kůži hydratujte. Používejte jemný peeling který vám pomůže zbavit se pouze povrchových nečistot a odumřelých vrstev pokožky, které zastiňují vaše opálení.

5. Podtrhněte vaše opálení

Nemusíte čekat do doby, kdy se zcela vytratí vaše opálená barva. Klidně začněte používat samoopalovací přípravky hned po návratu z dovolené. Sluncem políbená kůže tak udrží svou barvu mnohem déle a jen tak vám opálení nezmizí.

 

Zdroje: 1, 2, 3