• Fashion News  • TOP trend jara 2020: Obujte si každou tenisku jinou!

TOP trend jara 2020: Obujte si každou tenisku jinou!

Příchod jara můžeme ještě z dálky vyhlížet, ale o to s větším nadšením je možnost se připravit na příchazející období už v předstihu. Legendární tenisku Era od Vans rozezná každý na ulici. Není to pouze teniska, která je určená na skateboarding ani vyhrazená pro určitý typ subkultury. Obout se do nich může opravdu každý.  Jen co spatříte novou kolekci Mismatch Era oslavující úplné začátky značky Vans budete si chtít pořídit alespoň jedny z nich!  

První skejtovou botu na světě, kterou navrhli sami skateboardisté, uvedla značka Vans jako model #95 v roce 1976. Měla polstrovaný lem, dvoubarevné provedení a podešev s vaflovým vzorem a poskytovala tak skateboardistům styl i vlastnosti, které potřebovali.

Když náhodou jedna bota jízdu na prkně nevydržela, přišli skateboardisté z Dogtownu do některé z rodinných prodejen Vans a vyměnili botu za jinou v barvě, která se jim líbila. Vytvářeli tak namíchané páry bot Vans Era. Tak mimoděk vznikl kreativní styl, který mohl vzejít jedině ze skejťácké komunity. Pro nadcházející jarní sezónu se značka Vans o tenhle odkaz opřela a uvádí řadu Mismatch Era, která je oslavou klasického a časem prověřeného stylu v moderním pojetí. 

Řada Era dodnes zůstává volbou skejťáků, surfařů a kreativních duší po celém světě, protože má všestrannou konstrukci a unikátní kombinace materiálů. Mícháním a spojováním sezónních barev a potisků na levé a pravé botě s klasickými střihy vdechuje značka nový život úplným začátkům podniku, který vedla rodina Vansových. Manifestem tohoto stylu je Era, která odkazuje k původním namíchaným párům. Spojuje tak modré plátno a maskáčový potisk na levé botě a růžové plátno se zebřím vzorem na botě pravé. Provedení ve stylu Mismatch nabízíme i v tradičním Slip-On střihu, který tenhle trend trochu tlumí. Style 36 zase vyniká obrácenými tkaničkami i pruhy po stranách.

Už v předstihu se na příchod jara můžete vybavit kolekci Mismatch, která je k zakoupení online a u vybraných prodejců Vans od už ledna 2020.

Zdroj fotografií: archiv značky Vans

Marketing manager