• Lifestyle  • Všechno má své meze, ale v restauraci MEZE snad žádné hranice nemají

Všechno má své meze, ale v restauraci MEZE snad žádné hranice nemají

Jaká práce, taková odměna! Tým Dailystyle.cz se zúčastnil Business lunch v MEZE restaurant v pražském Karlíně. Jestli Vám jde o opravdu dobrý dojem, restaurace MEZE je ten správný nápad. S jídlem je to jako s byznysem. Musí být funkční a praktické. I když název odkazuje k malým různorodým chut’ovkám, které si jižani dopřávají se sklenkou vína, každý z nás si tady našel jídlo pro sebe.

 

Filozofií MEZE restaurant je poskytnout hostům kvalitní pokrmy středomořské kuchyně připravené z nejčerstvějších surovin a zároveň jim dát příležitost okusit širokou škálu chutí, vůní a textur. V MEZE se nekonzumují o samotě, vždy jsou určena pro minimálně dvě osoby, ale typičtěji jsou pro větší společnost. Jde o rozsáhlé menu, kdy samotné jídlo se stává zážitkem. Průvodcem skutečné kulinářské expedice středomořím nebude nikdo jiný než skvělý šéfkuchař.

Proč jejich pokrmy dosahují výjimečných chutí? Středomořská strava je přirozeným, zdravým a vyváženým způsobem stravování s využitím typických lokálních a sezónních potravin, což je součástí celkového životního stylu. Takové čerstvé přísady tvoří základní kameny jídelníčku MEZE.

Ve skladbě jídelníčku je příznačná pestrost, chutnost, vyváženost a výživnost. Již řecký lékař Pyké říkal, že člověk by měl jíst, co mu prospívá. Člověk jí většinou to, co mu chutná. Ne vždy to, co mu chutná, mu také prospívá. Tipem pro vaše stravování by se mohl stát právě model středomořské diety. Naplňuje v sobě totiž obojí. Navíc v restauraci MEZE jídlo dochutí podle Vašich přání.

MEZE je víc než jen dobré jídlo. Během jídla panuje příjemná atmosféra, nikam se nespěchá a hosté tak mohou relaxovat, povídat si a celkově užívat příjemného posezení. Navíc živá hudba vytváří příjemnou atmosféru svou jednoduchostí a čistotou zvuku. Vždyť je to pravda, že Středomoří má svůj unikátní klíč ke zdraví. Mezi významné faktory, které přispívají k posílení zdraví mimo stravování, patří také tradice, pohybová aktivita, stravování bez spěchu a či dostatek slunečního světla, zkrátka optimální klimatické podmínky a celkový životní styl. A to všechno si užijete v restauraci MEZE, zrovná ted‘ v létě na příjemné zahrádce.

Kromě vynikajícího jídla nabízí také fantastický výběr vín. Skutečnými klenoty vinotéky MEZE Restaurace jsou vína dovážená přímo od vinařů. Nechybí ani kvalitní moravská vína pro příznivce domácí produkce a hosty ze zahraničí. Najdete vína z takřka všech zemí Středomoří. Vino se většinou pije při jídle. Skvělým společníkem pokrmům připravovaným na otevřeném ohni mohou být růžová vína a také sekty. Ve středu a čtvrtek restaurace nabízí speciální nabídku poledního menu z masa, ryb, krevet, zeleniny, salátů a příloh. Máte možnost si vychutnat  jídlo, které si sami sestavíte a šéfkuchař ho před Vámi bude grilovat.

Každou neděli pořádá restaurace středomořský MEZE brunch. Jedná se o spojení dobrého jídla, společenské události a příjemného nedělního odpočinku. Součástí nedělního brunche je program pro děti. Chcete-li si tedy vyrazit v neděli s dětmi, přáteli či s obchodními partnery na méně formální setkání, brunch v MEZE je pro Vás tou pravou volbou.

Z restaurace MEZE byste si měli odnést výjimečný komplexní zážitek! Jejich úkolem je uspokojit všechny Vaše smysly. Vše je záležitost priorit. 

Den plný sladké božské chuti domácích jahod na vás čeká 30.06.2016 v MEZE restauraci. Připraví Vám menu, které Vás pohladí svou vůní a sladkostí uzrálých plodů! Máte se na co těšit.  S láskou, redakce Dailystyle.cz.

restaurace MEZE