• Fashion News  • Zalando přináší udržitelnou kolekci ve spojení s předními designéry

Zalando přináší udržitelnou kolekci ve spojení s předními designéry

Kapsulová kolekce pro zimu 2020 s názvem Malé změny. Velký dopad. od Zalanda. vede k udržitelnějším rozhodnutím na poli módy, a to aniž by bylo nutné slevovat ze svého stylu. Po úspěšném uvedení první kolaborace se značkami v rámci Malé změny. Velký dopad. od Zalanda. v lednu 2020 se koncept rozšiřuje tak, aby zahrnoval pánskou i dámskou módu. Tentokrát se na kolekci podílelo osm evropských značek: Closed, Designer’s Remix, Henrik Vibskov, Holzweiler, House of Dagmar, Mother of Pearl, Mykke Hofmann a Progetto Quid.

Zalando propojilo několik nejkreativnějších a nejinovativnějších tvůrců z módního průmyslu a vznikla tak kolekce čítající 116 kousků. Přispívající značky ze Skandinávie, Německa, Velké Británie a Itálie byly vybrány na základě jejich hodnot týkajících se udržitelnosti a obdržely zadání, které je vyzývalo k vytvoření odpovědné kolekce, jejímž společným jmenovatelem bude jednotná estetika a důraz na použití certifikovaných udržitelných materiálů. Malé změny. Velký dopad. od Zalanda. je příkladem konstruktivního dialogu a spolupráce s cílem nalezení udržitelnějšího přístupu v tomto průmyslu.

Udržitelnost se stala jedním z nejdůležitějších témat pro návrháře z kategorie Designer. Žijeme ve světě neustále se zvyšujícího sociálního a environmentálního uvědomění – je tedy důležité, abychom našim zákazníkům poskytovali takové možnosti bez nutnosti kompromisů v oblasti stylu nebo kvality,“ říká Lena-Sophie Roeper, Buying Director kategorie Premium & Luxury ve společnosti Zalando.

Usilujeme o to, abychom inspirovali zákazníky k udržitelnějším nákupům a jsme rádi, že tak můžeme učinit spolu s našimi značkami. Jedná se o důkaz, že kolaborace je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout.

Kolekce je navržena s ohledem na přechod v oblékání z léta na podzim. Podzimní barevná paleta doplňuje přírodní estetiku měnících se ročních období a jednotlivé kousky se hodí jak do teplejšího, tak i do chladnějšího počasí. Kvalitní materiály jako organická vlna a bavlna, jemný lyocell a ekologický triacetát jsou všudypřítomné v celé kolekci a dokládají, že ani během udržitelnějšího nakupování není potřeba dělat kompromisy. Recyklovaná bavlna, polyester a vlna pro změnu snižují dopad, který má výroba oděvů na životní prostředí. Kde je to možné, jsou k dispozici nezávislé certifikáty GOTS, OCS a GRS. 

V chystané kapsulové kolekci se odráží poselství a duch udržitelné strategie společnosti Zalando do roku 2023 nazvané do.MORE, která byla představena v říjnu loňského roku. Zalando si uvědomuje, že módní průmysl je jedním z nejvýznamnějších původců světových environmentálních problémů a chce se rovněž stát součástí jejich řešení. Společnost chce využít svůj dosah, spojení, záběr a technologie, aby pozitivně ovlivnila změnu módního průmyslu a stala se udržitelnou platformou s pozitivním dopadem na lidi i planetu.

Kolekce Malé změny. Velký dopad. od Zalanda. je v prodeji od 25. října 2020 na módním e-shopu Zalando.

Zdroj fotografií: Zalando

Marketing manager