• Lifestyle  • Nejlepší pomocníci ve vaší domácnosti

Nejlepší pomocníci ve vaší domácnosti

Věděli jste, že špatný výběr podlahového mopu může způsobit více škody než užitku? Častokrát tak namísto krásně čisté podlahy mohou vznikat jen otravné šmouhy a pocity plné nesnází. Někdy se zase po úklidu můžete cítit tak, jako byste právě absolvovali pořádný trénink v posilovně a nestačíte se tak divit, kolik dřiny vlastně obnáší. Co takhle vyměnit bolavá záda a zároveň ušetřit několik hodin práce při úklidu za pomocí toho správného parťáka? Máme pro vás hned několik tipů!

Celková změna přístupu k úklidu vaší domácnosti může výrazně ovlivnit váš život, avšak zaručeně jen v tom pozitivním slova smyslu. Úklid se častokrát stává vzhledem k časovému vytížení člověka stresující se záležitostí a mnoho z nás tak hledá nejrůznější způsoby, jak při úklidu ušetřit alespoň trochu námahy a času. Dnes se tedy zaměříme na několik vychytávek, které obohatí vybavení pro úklid každé jedné domácnosti a udělají tak ze všední činnosti nevšední radost.

Parní mopy v posledních letech sklízí obrovské úspěchy, dokonce jejich čistící účinnost byla prokázána v hodnotách, které jsou o poznání vyšší než u ručních mopů. Jedná se tak již o pokročilé stroje, které za pomocí páry rozpouští nečistoty na podlaze, které následně nasají. Cena parních mopů se pohybuje ve vyšší cenové relaci v porovnání s těmi klasickými, avšak přesto lze sehnat tohoto pomocníka za příznivou cenu do pár tisíc korun.

Vlevo parní mop Rowenta RY6597WH Steam Power All Floors (3 499 Kč), vpravo Concept CP2000 2v1 PERFECT CLEAN (2 499 Kč)

U parních vychytávek ještě nějakou chvíli zůstaneme a ukážeme si další možnost zpříjemnění úklidu, kterou také jednoznačně oceníte. Mytí oken se obecně řadí k těm vůbec nejméně oblíbeným domácím pracím a rozhodně se není čemu divit. Mytí vyžaduje pořádnou dávku námahy a několik hodin vašeho času. Co kdybychom vám ovšem řekli, že tomuto by mohlo být nadobro konec a namísto ručního umývání byste mohli vás čas věnovat například svým blízkým? Jedná se o moderní spotřebič, jehož funkčnost spočívá v neuvěřitelné praktičnosti a jednoduchosti používání. Čistič stačí pouze nastavit na příslušné okno a zbylou práci již následně vykoná zcela za vás.

Vlevo HOBOT 368 (7 990 Kč), vpravo TESLA RoboStar W550 (6 889 Kč)

Vychytávky pro zpříjemnění vašeho denního úklidu se nemusí vždy šplhat k několika tisícům korun, zkuste například vyměnit klasickou houbičku na nádobí za silikonovou houbu. Překvapí vás svou výrazně vyšší pevností, ovšem struktura samotné houby zůstává velice jemná a garantuje tak nepoškrábání vašeho nádobí. Další vychytávka, která nám první pohled padla do oka, je mechanický zametač, s nímž zametání podlahy nebylo nikdy jednodušší a rychlejší.

BELDRAY Silikónová houba (69 Kč), ORION Zametač mechanický QUICK FLOOR (649 Kč)

DailyStyle PROMO: Článek je komerční prezentace značky Alza
Zdroj: Produktové fotografie e-shopu Alza