• Beauty  • Zařaďte fyzickou aktivitu do vašeho denního rituálu

Zařaďte fyzickou aktivitu do vašeho denního rituálu

Cvičení bývá často jako poslední priorita v našich obrovsky přetížených plánech. Hodina běhu? Ve většině času to je naprosto skličující. Ale pravdou je, že alespoň 10 minut denně fyzické aktivity je zdraví prospěšné. Zde jsou některé z oblíbených tipů, které lze provádět každý den.

1.Plank

Pracujte na svém coru tím, že přidáte do vašeho ranního a večerního rituálu prkno. Posílíte si tím krásně celý střed těla a dokonce se zbavíte bolesti zad. Začněte tím, že vydržíte v pozici 15 sekund a postupem času si budete přidávat. Výhoda planku je, že ho můžete provádět kdekoliv a kdykoliv.

2.Power walk

Jestliže jezdíte do práce metrem nebo jiným dopravím prostředkem, zkuste si vystoupit o zastávku nebo dvě dříve a dojděte to pěšky. Každý krok se počítá!

3. Vemte si kolo

Zkuste jednou vyrazit do práce na kole. Uvidíte, že se potom budete cítit skvěle. A jestliže nemáte kolo doma, klidně si ho půjčte ve městě.

4. Využijte obědové volno

Mnohé tělocvičny a studia nabízejí v době oběda kurzy cvičení „expres“, abyste se mohli přijít zničit, zpotit a vrátit se včas zpět ke stolu.

5. Stáhněte si aplikaci

Jednou z nejoblíbenějších je Nike pro. Je to zdarma a nabízí vám tréninky přímo ve vašem telefonu. Takže si opět můžete zacvičit v klidu u vás doma nebo klidně někde v parku.

6. Vezměte kamarádku nebo rodinu na trénink

Máte-li pocit, že nestíháte cvičení a ani rodinu a přátelé, stačí, když si zamluvíte vaši oblíbenou lekci nebo půjdete společně do posilovny. Zbavíte se „dvou much jednou ranou“.

7. Plánujte si víkendy

Víkendy mohou být skvělý čas, kdy se můžete dostat ven a užít si přírody. Vyražte na dlouho procházkou do parku nebo si najděte nové turistické stezky, které můžete prozkoumat.

Zdroje: 1, 2, 3, 4