• Lifestyle  • Zdravíčko neškodí!

Zdravíčko neškodí!

Sportujete a dodržujete zdravý životní styl ale k absolutnímu zdraví něco pořád chybí? Dodržujte těchto 8 kroků a buďte nejen mnohem zdravější, ale i štastnější a vyrovnanější. 

 1. Většina lidí nezná dobře sama sebe a mnozí se dokonce ani nemají rádi. Říká se, že se rodíme sami, žijeme sami a umíráme sami. Milujte sebe. Když začnete skutečně milovat sám sebe, zbavíte se všeho, co pro vás není zdravé. Týká se to jídla, lidí, věcí a situací. Někdo to chybně nazývá zdravým egoismem, ale správně by se tomu mělo říkat sebeláska. Bud’te hodní na sebe a na všechno živé. Odměna na sebe nenechá čekat.
 2.  Co vám umožní uvolnit každý sval a každou buňku v těle? Relaxace. Stres omezuje krevní oběh, funkci střev, orgánů a žláz. Meditace je jedním z nejdůležitějších klíčů k relaxaci. Když tělo relaxuje, uvolňuje se mysl a city, které jsou vystaveny především stresu. V meditaci jste sami se sebou, bez vnějších vlivů a neustálých požadavků mysli a emocí. Meditace je jednoduchá, příjemná a můžete ji  provádět kdykoli. Nejlepší je věnovat tomu približně třicet minut denně, pokud možno vždy ve stejnou dobu. Uvolněte se a vše jenom pozorujte. Nezapomínejte jenom být. 
 3. Pohyb hraje důležitou roli ve zdraví. Všimněte si, že když chvíli naprosto bez hnutí sedíte a ležíte, začnou vám tuhnout svaly. Bud’te pořád aktivní. Jste-li oslabení, posilujte pomalu, ale zvyšujte svou zátěž každý den, jak to jen jde. “Neaktivně žít, znamená pasivně umírat”.      
 4. Vzduch, který dycháme, představuje pro naše fyzické tělo životní síli. Je to úžasný zdroj energie, proto je nesmírně důležité, abychom se naučili správně dýchat a věnovali určitý čas hlubokému dýchání. Kyslík a jednoduché cukry jsou hlavními palivy našich buněk. Většina z nás nemá ani představu, jak správně dýchat. Hluboké dýchání energetizuje systém, posiluje krevní oběh a rovněž čistí mysl a zklidňuje emoce. Vyzkoušejte cvičení hlubokého dýchání. Čím častěji ho budete provádět, tím dříve si osvojíte lepší způsob dýchání.
 • Nacvičujte, až se to pro vás stane samožrejmostí.
 • Pozorujte, jak se bránice hýbé. Nyní vzduch proudí do dolních plicních laloků. Potom vydechněte ústy.
 • Nadechněte se nosem, aniž pohnete rameny.
 • Pravou ruku položte na břicho těsně nad pupek.
 • Relaxujte.
 • Lehněte si na záda, na postel či podlahu.
 • Péče o kůži by měla být jednou z vašich priorit. Víte, že kůže vylučuje až kilogram metabolického odpadu a toxinů denně? Když se vrstvy vaší kůže zaplní kyselinami a toxiny, objeví se vyrážky a kožní nemoci. Proto je třeba kartáčovat suchou kůže. Tím se nejenom odstraní staré a odumřelé kožní buňky, ale také se podpoří krevní oběh. Vše, co k tomu potřebujete, je kartáč s rostlinnými vlákny s dlouhou rukojetí.
 • Pocení hraje důležitou roli v každodenní detoxikaci. Pocení je nezbytnou součástí mechanismu k upevnění zdraví. Pokud je proces narušen, má to za následek suchou pokožku a dermatititdu. Sauna a parní lázně jsou nesmírně užitečné, zvláště když se v nich užívají různé éterické oleje.
 • Po dlouhých letech vzpřímeného způsobu života si gravitace vybírá svou daň na našich tělech. Trpíme nedokrvením mozku a na nohou a chodidlech máme otoky. Tělo nemůže správně fungovat. Nakloněná deska představuje skvělý způsob jak v mozku posílit krevní oběh. Položte se na desku nebo na široké prkno fixované v úhlu 45° hlavou dolů, zlepšíte krevní oběh a celkové fungování vašeho těla.
 • Reflexologie je úžasná věda. Jelikož nervová zakončení odráží všechno do těla. V rukou a na chodidlech končí například nervy, které vyživují srdce. Každodenní masáž chodidel a dlaní může ušetřit spoustu zdravotních problémů.

  Zdroj