• Beauty  • Zimní krémy na pleť

Zimní krémy na pleť

Zima je v plném proudu a pokud jste to ještě neudělali tak je teď ten nejvyšší čas vyměnit váš pleťový krém.

Je všeobecně známo, že je občas dobré prohodit vlasové přípravky, protože vlasy si na dlouhodobé používání stejného přípravku zvyknou a potom už pro nás nejsou tak účinné. To samé platí i o krémech na pleť. S příchodem zimy jsou na naší pleť kladeny jiné nároky, než v jiných měsících roku. Pleť je vystavena přechodům ze zimy do tepla, suchému vzduchu z vytopených místností, větru, mrazu a spoustu dalšího.

STZ08BEAUTYCREAMS_389575k

Je velký rozdíl mezi hydratačním krémem a hutným výživným. Pleť v zimě potřebuje obojí. Hydratační krém pleti dodá vláhu a výživný potřebnou mastnotu. Ideální způsob jak dodat pleti obojí je zvolit denní krém přímo vyrobený pro zimní období. Ty bývají většinou hutné a pleť ochrání před nepříznivými vlivy počasí. Vyzkoušejte například Cold Cream od Avéne, nebo Nutritic Intense Riche od La Roche Posay.  No a na noc pak nanášet hydratační krém, který vysušenou pleť krásně hydratuje.

Av_egrave_ne_Cold_Cream_100ml_1394723316 La_Roche_Posay_Nutritic_Very_Dry_Skin_Pot_50ml_1393343738

Skvěle fungují pleťové oleje, které můžete nanášet jako sérum pod pleťový krém. Nejlépe večer, ale pokud máte hodně suchou pleť, tak klidně i ráno. Večer v kombinaci s hydratačním krémem funguje fantasticky, protože uzamkne vláhu do pleti. Můžete obličej ještě před jeho použitím postříkat termální vodou. Tak bude vaše pleť naprosto spokojená.

No a pokud se chystáte na hory, tak každopádně přibalte i krém s SPF. Slunce je na horách velmi agresivní, odráží se od sněhu a jeho paprsky jsou díky tomu o dost ostřejší, než se nám může zdát. Například Mountain Combi od značky Piz Buin. Je to přípravek dva v jednom a to ochranná péče na pleť a balzám na rty. Je vhodný do větru a studeného počasí.

slunecni-krem-spf-30-a-ochranny-balzam-na-rty-spf-20-2-v-1-mountain-combi-2-in-1-sun-cream-a-lipstick-20-ml

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5