• Lifestyle  • Nejlepší seriál La Casa de Papel ohlásil premiéru páté série

Nejlepší seriál La Casa de Papel ohlásil premiéru páté série

Jedinečný seriál, který donutí diváky být na straně lupičů je zpět. Tentokrát už s pátou sérií!

Pokud seriál La Casa de Papel neznáte, v krátkosti vám ho představíme. Skupina lupičů pod vedením „Profesora“ se rozhodla zmocnit Španělské národní banky. Nezmocňují se jí však klasickým způsobem. Jejich cílem není banku vyloupit, ale peníze si tisknout po vlastní ose. O rukojmé se starají, dávají jim najíst, dopřávají jim i zaslouženého odpočinku. Jediné, co musí dělat je, pomáhat jim s tiskem peněz. Aby nikdo nezjistil pravá jména lupičů, mají přezdívky po hlavních městech různých států. Také nosí náležité masky a červené kombinézy. Po celou dobu loupeže jsou v kontaktu s policií, která se s nimi snaží vyjednávat.

Pátá série je dotočena a dokonce je známé i datum premiéry. Diváci se premiérových dílů dočkají už v druhé polovině září a prosinci 2021.

Pátá série je zároveň sérií poslední. Rozděluje celou skupinu a završuje tak celé její snažení. Profesor se dostává do křížku se zákonem a je na hraně mezi životem a smrtí. Série je rozdělena na dvě části. První část vyjde v září a druhá v prosinci. Druhá část se zaměřuje více na psychiku a cestu samotných postav. Natáčelo se ve Španělsku, Portugalsku a Dánsku, jednalo se tedy o mezinárodní natáčení.

„Když jsme uprostřed pandemie začali psát pátý díl, cítili jsme, že musíme změnit to, co se od desetidílné sezóny očekává. A využili jsme všechny nástroje, které jsme mohli, abychom už v prvním díle vytvořili dojem finále seriálu.“ Álex Pina

Celá skupina lupičů se dostává do jejich nejtěžšího životního období. Jsou uprostřed války. Divácky se jedná o nejnapínavější sérii.

Zdroj fotografie: Netflix Česká republika