• Lifestyle  • 5 podcastů, které mají přidanou hodnotu a vy si je musíte poslechnout

5 podcastů, které mají přidanou hodnotu a vy si je musíte poslechnout

Na české scéně vznikla a stále vzniká celá řada inspirativních a přínosných podcastů. Jejich popularita už nějakou tu dobu přetrvá a není divu. Ukázalo se, že podcasty se pro mnohé z nás staly skvělou výplní při nejrůznějších činnostech. Uklízení s podcastem v uších najednou není tak špatné, že? Vybrali jsme pro vás proto pět tipů na lifestylové podcasty, které vás budou bavit a navíc vám předají notnou dávku inspirace a informací.

1) Hlas Heroine

Náš první tip patří podcastu Hlas heroine, který vznikl, aby odvážné, schopné a inspirativní ženy bylo ještě více slyšet. V každém díle jeden rozhovor. V každém díle jedna žena, která mění svět. Za naši redakci všemi deseti doporučujeme epizodu s Lindou Bartošovou, televizní moderátorkou, která se rozhodla, že v práci ani nikde jinde nebude tolerovat sexuální narážky. Mluví o tom, jak nevhodným narážkám čelit a jak se nebát se ozvat.

2) Trendspotting

Společenské fenomény i popkulturní trendy. V jídle, designu, cestování i biohackingu. Od krevet ze zkumavky, přes tenisky až po 15 minutové město. Ano, řeč je o podcastu Trendspotting, podcastu Hospodářských novin, který nahrávají Thea Kuřerová a Pavlína Loužanská. Pokud jste o Trendspottingu ještě neslyšeli, tak si chvátejte pustit jejich poslední epizodu, ve které se během necelých třiceti minut dozvíte nepřeberné množství faktů o módě a udržitelnosti!

3) ELLEness

Další tip je na podcast časopisu ELLE. Podcast s názvem ELLEness pro své posluchače připravuje redakce Zorka Hejdová. Všechny díly mají společné téma – zdravý životní styl. Ten ale v jejich podání rozhodně není synonymem pro diety a nesmyslné trápení. Proto se každý čtvrtek můžete těšit na zajímavé rozhovory s odborníky, kteří vás mohou přiblížit k tomu, abyste se cítili wELLE! V poslední epizodě Kateřina Fadljevičová přibližuje, co je to lymfa a jak zjistit, že je s ní něco v nepořádku.

4) Jsem v obraze

Instagramový účet Jsem v obraze Johany Bázlerové jste již určitě zaznamenali. Nyní s Terezou Povolnou odstartovaly i podcat se stejným názvem, který vtipně a nenuceně reflektuje současné dění. Pokud chcete mít tedy stále přehled o současném dění a zároveň načerpat „pozitivní vibes“, toto je ten pravý podcast pro vás.

5) Vyhonit ďábla

O holkách z Vyhonit ďábla jsme už jednou psali. Přesto tento podcast Zuzany Kašparové a Terézie Ferjančekové doporučíme znovu. Podcast otevírá kontroverzní témata, která jsou ve společnosti tabu. Autorky se nebojí používat slova jako je vulva, penis, nebo třeba orgasmus. Svým otevřeným povídáním se snaží lidem dodat odvahu, aby se nestyděli za věci, které jsou naprosto přirozené pro všechny z nás.

Zdroj: Pexels