• Lifestyle  • 7 seriálů z Netflixu od kterých se nebudete moct odtrhnout

7 seriálů z Netflixu od kterých se nebudete moct odtrhnout

Jedním z nejvíce oblíbených a používaných poskytovatelů filmů a seriálů je Netflix. Byl založen roku 1997 a v České republice je dostupný od roku 2016. V nabídce má více než 5000 kousků ze současného filmového a seriálového světa, které můžete sledovat z pohodlí svého domova. Stačí si jen vybrat, ale těchto sedm byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Narcos

Americký, kriminální seriál mapující vzestup i pád drogového mafiána Pablo Escobara. Plánovány byly čtyři řady, nakonec však světlo světla uviděly řady tři. Z poslední vznikl samostatný seriál Narcos: Mexico. Hlavní role, tedy kolumbijského drogového bosse, se ujal brazilský herec Wagner Moura. První řada vykresluje stále se zvětšující moc Pabla Escobara, druhá řada pak ukazuje život Escobarovy rodiny na útěku, kdy se proti němu spojili jeho nepřátele. Ve třetí řadě už se protidrogový úřad nezaměřuje jen na Pabla samotného, ale i na jeho následovníky.

Unorthodox

Unorthodox neboli neortodoxní je dalším počinem od Netflixu, který byste si neměli nechat ujít. Hlavní hrdinkou je mladá žena Esty (Shira Haasova), která vyrůstá v extrémně ortodoxní, židovské komunitě.  Se svým manželem se poprvé baví o samotě až po svatbě. Nesmí na veřejnosti zpívat, nemůže si jen tak vyjít ven, je vázaná přísnými pravidly. Esty se rozhodne z komunity a od manžela utéct z Brooklynu do Berlína, kde se jí ujme skupina muzikantů. Její rodina to, ale jen tak nenechá, už jenom proto, že zjistí, že je těhotná. Unothodox má čtyři epizody a ukazuje boj za svobodu, za právo, za názor.

La Casa De Papel

Papírový dům neboli La Casa De Papel je dalším super kriminálním počinem, tentokrát španělským. Jeho tvůrcem je Alex Pina a seriál původně nebyl určen pro Netflix, ten jej převzal o chvíli později a předělal k obrazu svému na čtyři řady. Hlavní postavou je El Profesor (Álvaro Mote), který naplánuje největší loupež v historii Španělska. Najme si k tomu osm velmi schopných a mimořádných lidí, kteří nemají co ztratit. Jejich společným cílem je obsadit Španělskou královskou mincovnu a vyrobit si v ní 2,4 miliardy eur. Aby všechno dopadlo, jak má potřebují 11 dní izolace, během kterých se musí vypořádat s šedesáti rukojmími, policejními složkami, ale i s problémy mezi sebou samými.

Our Planet

Seriály na Netflixu nejsou jenom kriminální, ale najdete mezi nimi například i dokumenty. Jedním takovým je i skvostný britský, přírodopisný dokument Our Planet neboli naše planeta. Série se zabývá ochranou naší země a tím, jaký dopad mají lidé na životní prostředí. Hlas tomuto projektu propůjčili David Attenborough, Penélope Cruz a Salma Hayek.

The Rain

Hlavní hrdinové, dánští sourozenci Simone (Alba August) a Rasmus (Lucas Lynggaard Tønnesen) se ukrývají v bunkru poté, co virus nesený dešťovými kapkami vyhladí téměř všechny lidi ve Skandinávii. Šest let poté bunkr opouštějí, aby hledali svého otce, který je v tomto úkrytu nechal. Cestou se připojují ke skupině mladých přeživších a společně cestují přes Dánsko a Švédsko. Hledají bezpečné místo a odpovědi na otázky. Najdou je? To je Rain čili déšť.

The Last Dance

Milovníci sportu, obzvláště basketbalu, by si neměli nechat ujít americkou, sportovní, dokumentární minisérii o životě světové basketbalové jedničky Michaela Jordana s názvem The Last Dance, Poslední představení. Režisér Jason Hehir se při natáčení zvlášť zaměřil na Michaelovu poslední sezonu s Chicago Bulls. Zároveň zde Michael Jordan otevřeně vypráví nejen o své kariéře, ale i o svém soukromém životě. Na ČSFD je tato minisérie hodnocená 97%.

Orange is The New Black

Znáte český seriál Přítelkyně z domu smutku, pojednávající o ženách ve vězení? Tak základní nosný příběh je i v seriálu Orange is New Black, v českém překladu Oranžová je nová černá. Seriál vznikl na motivy knihy Piper Kermanové, ve které popisuje své osobní zkušenosti z ženské věznice. Hlavní hrdinka Piper (Taylor Schiling) je usvědčena z pašování drog své bývalé přítelkyně a je odsouzena k roku a půl za mřížemi. Tady zjistí, jak velký dopad na skutečný život takový pobyt ve vězení může mít, jak vás to změní k lepšímu i k horšímu.

Zdroje: 1,2,3,4