• Lifestyle  • Cesta „trojúhelníkem krásy“ BeautyTriangle

Cesta „trojúhelníkem krásy“ BeautyTriangle

Co je to BeautyTriangle, čili „trojúhelník krásy“? Unikátní spojení tří značek, kterými  jsou: salon ghair studio, Make Up Institute Prague a butik FraBea Milano, všechny sídlící ve vzájemné bezprostřední blízkosti na pražských Královských Vinohradech.  Právě ve spolupráci s nimi se uskutečnila moje „letní proměna“, kterou jsem pro Vás zachytila v následující reportáži.

Model

Celý proces začal v ghair studiu fází péče o vlasy – barvou a střihem. Studio naleznete na adrese Chodská 23. Jeho interiér působí velmi příjemně, vkusně a luxusně. Můžete se zde nechat hýčkat jeho majitelkou Gabrielou Hodinovou a jejím týmem, jehož hlavním mottem je: tvořivost, nejvyšší možná kvalita a důsledný přístup ke každému klientovi. Ghair studio klade samozřejmě maximální důraz na kvalitní výběr používaných produktů a nabízí kromě péče o vlasy široké portfolio služeb v oblasti kosmetiky, manikúry a prodlužování řas.

 

Kadeřník Roman Bistrý zvolil tmavší přirozený odstín na odrostech u hlavy a v délce naopak trochu prosvětlil a zbavil červeného nádechu. K radikálnímu zkracování ani výrazné změně barvy sice nedošlo, střih ale účesu dal tvar a závěrečný styling byl ve znamení ležérních letních vln, sčesaných k jedné straně.

Další kroky směřovaly jen o pár desítek metrů dále, do Make Up Institutu Prague, sídlícího na adrese Korunní 52. Make Up Institute je v Praze již známou a zavedenou institucí, jejímž těžištěm je výuka líčení. Nabízí zde jak kurzy pro začátečníky ve formátech „Basic Pro Make Up kurz“, „Master Beauty“, nebo „Master Pro A-Z“, tak specializované kurzy pro pokročilé, u kterých se předpokládá již rutinní zvládnutí základních technik. V nabídce kurzů tak naleznete například svatební líčení, TV a video make-up, extreme make-up nebo contouring  a mnoho dalších. Perličkou na dortu je pak individuální osobní kurz, který každé klientce osvětlí ty pravé postupy a techniky, které z jejího obličeje dokáží vykouzlit maximum.  Absolventi získávají hned 3 certifikáty, včetně osvědčení o profesní kvalifikaci, které se může stát jejich vstupenkou na trh práce. Úspěchy mnohých vizážistů, kteří prošli výše zmíněnými kurzy, svědčí o tom, že je možné s pomocí Institutu začít žít svůj sen o profesionální dráze v oboru.

 

Líčení se ujala Gabriela Tesaříková, která obecně preferuje rozjasněný, přirozený make-up. Vytvořila přirozený letní  look s dotekem zlatých odstínů, pomocí bronzeru.

Pomyslný trojúhelník se uzavřel výběrem outfitu v butiku FraBea Milano. Na adrese Korunní 53 se nachází její obchod, kde naleznete originální oblečení, obuv, kabelky a doplňky. Tato značka původem z Italského Milána, působí na českém trhu již 10 let a přináší do Prahy italský styl a design. Majitelka butiku Božena Vinskovska osobně  pečlivě vybírá každou kolekci podle nejnovějších italských trendů a zboží obměňuje každý měsíc. V butiku Frabea Miláno naleznete pouze unikátní výrobky Made in Italy, vyrobené z přírodních materiálů, jako je hedvábí, bavlna, len, vlna, kašmír, tencel, modal a kůže.  Bonusem při vaší návštěvě  butiku bude styling a poradenství zdarma a příjemným překvapením pak ceny, které jsou velice dostupné.

 

Výzvou bylo moje  již velmi viditelné těhotenství, ale toho jsme se nezalekly. Proč i v těhotenství nevypadat dobře a nesledovat trendy? Právě naopak! Vyzkoušely jsme několik letních variant, mezi kterými se objevily například hedvábné šaty ve výrazné barvě a nechyběly ani letos tolik populární klobouky a doplňky. Výsledný outfit je kombinací ležérního stylu s nádechem luxusu, který poskytuje pohodlí i špetku elegance a lze ho užít jak na denní pochůzky po letní metropoli, tak na párty u vody.

IMG_4697U

Tým, který se podílel na mé proměně v „magickém trojůhelníku krásy“, zleva: majitelka Ghair studia Gabriela Hodinová, vizážistka Make Up Institutu Prague Gabriela Tesaříková a majitelka Frabea Milano butiku Božena Vinskovska.

Fotografie: Slavoš Leoswald, fotografii se věnuje již 40 let, jeho styl je nezaměnitelný svojí barevností a výrazem. Specializuje se převážně na focení fotoreportáží z módních, kulturních a hudebních událostí a je šéfredaktorem internetového časopisu o dění v metropoli Večerní Praha.