• Lifestyle  • DALŠÍ Z RODINY HOTELŮ PURO DRŽÍ DESIGNOVOU LAŤKU HODNĚ VYSOKO!

DALŠÍ Z RODINY HOTELŮ PURO DRŽÍ DESIGNOVOU LAŤKU HODNĚ VYSOKO!

Úžasný a v mnoha ohledech také prototypní design předvedl prestižní řetězec PURO hotels ve svém novém brandovém hotelu v polském Gdaňsku. Toto město zničené za druhé světové války zažívá renesanci a stává se vyhledávanou turistickou destinací pro lidi z celého světa.

Design hotelů je specifickým oborem a v zásadě platí heslo, že v hotelu se hosté musí cítit lépe než doma, a tak znělo také zadání investora. Čtyřhvězdičkový hotel s 211 pokoji, 9 apartmány a spoustou dalších prostor, určených pro setkávání, meetingy či relax, tento požadavek dozajista splňuje! Interiérový design je dílem studia DeSallesFlint a jeho designéři celý koncept pojali v luxusním duchu, evokujícím atmosféru staré Anglie.

Reminiscence tohoto klasického stylu může být patrná z dřevěných obkladů zdí, klasické černobílé kombinace dlaždic v koupelnách či těžkých ve společenských prostorách, které do interiérů vnáší nádech luxusu. Tyto „těžké“ designové prvky jsou pak odlehčeny svěží barevností a vhodně zvoleným designovým nábytkem od dlouholetých partnerů řetězce PURO, jako jsou Carl Hansen & Son, Gubi, Magis, Moroso, Vitra a Ketal. Ti nový hotel v Gdaňsku zařídili moderním nábytkem. Osvětlení pak nese podpis značek Foscarini, Tradition a Buster & Punch.

Designéři rovněž přiznávají dlouholetou průmyslovou minulost města a tak se v interiérech často objevuje také režné zdivo a materiály jako vlna, mosaz, železo a dřevo, které sem vnáší industriální nádech. Na každém rohu tak můžete obdivovat opravdu skvělý a nevšední design a umělecká díla. Mezi jinými uveďme nástěnnou malbu na hlavním schodišti navrženou polským umělcem Seikonem.

Poděkování a zdroj fotografií: DeSallesFlint , Anna Stathaki