• Lifestyle  • Dávka inspirace: Jakým dárkem obdarovat maminku?

Dávka inspirace: Jakým dárkem obdarovat maminku?

Druhá květnová neděle už je za rohem. Víte, co to znamená? Přesně tak, blíží se Den matek. Tento den je skvělou příležitostí, jak své mamince poděkovat a ukázat jí, jak moc si jí vážíte. Tak tuto možnost nepropásněte a obdarujte maminku krásným dárkem. Zde jsou naše tipy.

Kdy to vlastně celé začalo?

To, že v květnu oslavujeme naše maminky má určitě každý z nás zakořeněné v paměti už od školky, kdy jsme jako malé děti vyráběli ručně dělané dárky. Tato tradice se datuje déle do minulosti, než byste možná čekali. Obdobné svátky po celém světě existovaly už dávno v historii. Třeba ve starověkém Řecku se slavil svátek plodnosti a matek, spojený s uctíváním pohanské bohyně Rhey, matky bohů. V 16. století se v Anglii oslavoval svátek matek pod názvem Mateřská neděle (nebo Neděle matek) a připadal na postní dobu před Velikonocemi.

Podobu toho, jak Den matek známe dnes, oficiálně vyhlásil v roce 1914 tehdejší prezident USA Woodrow Wilson. Od té doby se každoročně matky oslavují druhou květnovou neděli. U nás v Československu se tento den začal slavit až o několik let později, konkrétně v roce 1923.

Čím maminku překvapit letos?

Každoroční klasikou, kterou nic nezkazíte a vždy s ní vykouzlíte úsměv na tváři, jsou květiny. Ať už má vaše maminka nějakou květinku oblíbenou, nebo zkrátka koupíte tu, která vám padne v květinářství do oka, určitě uděláte velkou radost. Dalším krásným dárkem je šperk, ale ne jen tak ledajaký. Obdarujte nejdůležitější ženu vašeho života náhrdelníkem, který symbolizuje mateřskou lásku a jedinečné spojení dvou lidí. Nebo pořiďte personalizovaný medailonek, do kterého můžete uschovat něco se speciálním významem pro vás i vaši maminku.

Nic nezkazíte ani luxusním parfémem nebo toaletní vodou. Zvolte třeba lehkou, květinovou vůni, která je ideální na jaro. Nebo jděte na jistotu a pořiďte mamince voňavku, kterou má ráda používá ji dlouhodobě. Když už jsme u zkrášlování, udělejte radost poukazem na kosmetiku nebo masáž těla či obličeje. Vaše maminka si určitě zaslouží chvíli odpočinku a relaxace.

Užijte si Den matek naplno a stravte ho právě s vaší maminkou. Pozvěte ji na sklenici vína nebo vyrazte do vaší oblíbené restaurace na slavnostní oběd či večeři. Pokud vám to čas a finance dovolí, zvažte krátký víkendový pobyt někde v přírodě nebo wellness pobyt.

Ať už zvolíte dárek jakýkoliv, nebo třeba s vaší maminkou jen strávíte pohodovou neděli, nezapomeňte jí říct, jak moc pro vás znamená.

Zdroje: Pexels, 2,