• Gastro  • Jacquemus otevírá nově restauraci Oursin v Paříži

Jacquemus otevírá nově restauraci Oursin v Paříži

K Paříži, hlavnímu městu Francie, neodmyslitelně patří Eiffelova věž, Vítězný oblouk, ale také obchodní dům Galeries Lafayette Champs-Elyseés. A  zde otevřel Simon Porte Jacquemus restauraci Orsin, která je druhá takto otevřená po Cafe Citron. Nikdy jste o tom neslyšeli? Tak tohle je článek právě pro Vás.

Simon Porte Jacquemus je francouzský módní návrhář, designér a zakladatel značky Jacquemus. Narodil se 16.ledna 1990 do farmářské rodiny. V 18ti letech odešel do Paříže, kde několik měsíců studoval na École supérieure des arts et technogies de la mode. Ve 20ti letech vytvořil vlastní značku Jacquemus, což bylo dívčí jméno jeho matky. Navrhuje oblečení, kabelky, klobouky. Jeho věci jsou jednoduché s pár detaily, ale originální.

Letos v září právě tento návrhář otevřel dveře do své druhé restaurace Orsin v již zmíněném Champs-Elyseés v Galeries Lafayette ve druhém patře.

Orsin v překladu znamená mořský ježek.  Interiér vznikl ve spolupráci s kreativní ředitelkou Galeries Clarou Cornetovou a skupinou Caviar Kaspia a je inspirován středomořskými motivy (především Řecka) a myšlenkou nekonečných letních večerů.

Má bílé stěny zdobené šikmou keramikou. Nabídka jídel je rovněž zaměřena na středomořskou kuchyni a byla vytvořenav kooperaci s šéfkuchařem Ericem Archambaultem. Najdete v ní škeble, humry, chobotnice.  Sám Jacquemes na svůj instagramový účet napsal, stručně zjednodušeno, že může svou vizi vyjadřovat v různých podobách, Jacquemes není jen o módě v životě.

Svým přístupem inspiruje Simon mnoho lidí, proto až budete v Paříži, navštivte restauraci Orsin, i Cafe Citron.

Zdroje: 1,2,3,4,5