• Lifestyle  • Káva z vlastního kelímku, který si vybrat?

Káva z vlastního kelímku, který si vybrat?

Není nad to si po ránu, odpoledne i večer vychutnat skvělé espresso, cappuccino nebo latté. Ne vždy má ale člověk čas si kávu vypít přímo v kavárně. Jak rádi pak využijeme možnost vzít si kávu sebou, tzv. to go. Prakticky každá kavárna v dnešní době tuto možnost nabízí a mnoho zákazníků už ani nevyužívá jejich kelímků, ale mají svůj vlastní kelímek. Je to ekonomické, ale hlavně ekologické. Zvažujete, že si takový také pořídíte? Nevíte, který vybrat? Máme pro vás tipy, třeba si mezi nimi vyberete ten pravý pro vás.

KeepCup

Jen málokdo by neznal pojem KeepCup. Jedná se o značku, kterou v roce 1998 založili sourozenci Forsythovy z Austrálie. Nelíbila se jim totiž velká spotřeba materiálu na kelímku určené pro jedno použití. KeepCupy jsou vyráběné ze skla nebo polypropylenu. Jsou lehce omyvatelné, netoxické, teplý nápoj v nich vydrží teplý o 30 minut déle než v klasickém kelímku a samotný keepcup  vydrží až 4 roky.

NickNack

NickNack je českou firmou, jejíž kelímky se vyznačují jednou velkou vychytávkou. Tou je klips, díky kterému si můžete kelímek zavěsit třeba na opasek a mít tak volné obě ruce. Ano, pokud chodíte na koncerty, fotbalové zápasy a podobně, mohli jste se s nimi setkat nebo ho možná i máte doma. Na baru zaplatíte zálohu za tento kelímek, když si jdete pro nápoj, kelímek vám vymění, pokud kelímek vrátíte, vrátí vám zálohu, pokud si kelímek necháte, záloha se vám logicky nevrátí. NickNack je pevný, lehký, odolný a český.

Otoč kelímek

Dalším českým projektem je Otoč kelímek. Pokud chodíte rádi do kaváren na kávu sebou, jistě vám již v několika podnicích nabídli právě Otoč  kelímek. Jedná se opět o zálohovaný systém, kdy zaplatíte zálohu za kelímek, ve kterém si odnesete kávu či jiný teplý nápoj. V jiné, spřátelené, kavárně pak kelímek buď vrátíte a vrátí se vám záloha, a nebo vám kelímek vymění a v novém si odnesete svůj drink. Seznam kaváren, kde můžete využít služeb tohoto systému, najdete na online.

rCup

Dalším velmi populárním kelímkem je rCup. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o čistě plastovou záležitost, není tomu tak. rCup je vyráběn z použitých papírových kelímků a plastového polymeru. Udrží nápoj teplý či studený a pít se z něj dá ne jenom z jedné dírky, ale po celém jeho obvodu. Vydrží až 10 let a pak se dá znovu zrecyklovat.

Frank Green

Jedním z nejvíc designových kelímků jsou pak ty od australské značky Frank Green. Můžete si nakombinovat barvy, jak chcete, dobře se drží a jsou z bezpečného materiálu (dvoustěnná nerezová ocel). Koupit si můžete nejen kelímek na kávu či čaj, ale k dispozici jsou i lahve na vodu.

Zdroje: 1,2,3,4,5,6