• Gastro  • La Bottega Gastronomica – pravá chuť Itálie v Praze!

La Bottega Gastronomica – pravá chuť Itálie v Praze!

Každá země má svá typická jídla, kterými je proslulá a na kterých si její obyvatelé pochutnávají. Belgie má belgické hranolky, Velká Británie Fish and Chips, Slovensko má halušky…..Ne každá takováto kuchyně je ale oblíbená i jinými národy, není zkrátka mezinárodní. To však rozhodně neplatí o italské kuchyni, která má velký ohlas napříč všemi kontinenty včetně České republiky. Najít v Praze restauraci s italskými dobrotami není žádný problém, vyzkoušeli jste například La Bottega Gastronomica?

Roku 2007 byl italským šéfkuchařem Riccardem Lucquem otevřen v Mánesově ulici obchod La Bottega di Aromi plný italských delikates. O šest let později, tedy roku 2013, Riccardo krámek rozšířil a změnil koncept. Tak vznikla žižkovská La Bottega Gastronomica v Ondříčkově ulici.

Tento podnik nabízí nejen italské sýry, salámy, pečivo či domácí těstoviny, ale disponuje i kuchyňským prostorem s koncepcí tzv. „rosticcerie“, což v překladu znamená místo pro opékání a grilování, a tak je uprostřed umístěn gril, ze kterého si můžete pochutnat například na grilovaných kuřatech z volného chovu.

Grilovaná kuřata nejsou tím jediným, co bistro nabízí. Pochutnat si zde můžete na:

Snídaňové menu

Ve všedních dnech si můžete od 9:00 do 11:00 hodin vychutnat snídaňové menu. Naleznete v něm široký výběr vajíčkových jídel (vejce do skla, míchaná vajíčka) či sladkých jídel (lívance, ovesná kaše…). My jsme si pochutnali na míchaných vajíčkách s čerstvým pečivem a můžeme jen doporučit. O víkendu si snídaňové dobroty můžete dopřát až do 13:00 hodin.

Obědové menu

Oběd je neméně důležitou součástí dne. Pokud milujete těstoviny, pak je La Bottega tou správnou volbou. V denním meníčku totiž pokaždé naleznete domácí těstoviny s různými omáčkami, saláty či polévku.

Gastronomica menu

Poobědové menu je plné italských pochoutek, od polévek, přes těstoviny k risottu. Na výběr jsou i pokrmy z masa.

Mozzarella bar

Kdo by neznal italský sýr mozzarella. Přidává se do těstovin, na pizzu, dělá se z něj carpaccio. V La Botega Gastronomica si můžete vychutnat tento sýr s bresaolou nebo parmskou šunkou.

Samozřejmostí je pak výběr italských vín. Na závěr byste neměli pohrdnout sladkou tečkou, v podobě italského zákusku. Naše redakce ochutnala trubičky cannoli plněné pistáciemi a k tomu nemohlo chybět italské cappuccino.

Máte-li rádi Itálii a vše, co patří k její gastronomii, pak je La Bottega Gatsronomica tou pravou volbou pro vás.

Buon Appetito!

Zdroje:1,2,3,4,5