• Fashion News  • Mondaily: Čeští návrháři představují nové kolekce

Mondaily: Čeští návrháři představují nové kolekce

Slow fashion je zaběhlý pojem, koronavirus ale roztáčí kolo změn na plné obrátky. Jaké z nich se již minulý týden udály? Je tu nové Mondaily!

Čeští návrháři představují nové kolekce

Tento týden vrcholí každoroční výzva #whomademyclothes, jež poukazuje na etičnost podmínek při výrobě kolekcí módních značek. Během koronavirové krize se opět ukázala nulová odpovědnost k Bangladéši a dalším výrobním lokalitám. I proto bychom se měli všichni stále více zamýšlet nad tím, odkud naše oblečení pochází a lokální tvorba je tak ideální volbou. Je sice trochu dražší, kousky vám ale udělají radost na mnohem delší časový úsek a navíc vám designéři vždy pomohou třeba s jejich opravou nebo recyklací. Právě upcyklaci se v limitované edici věnovala i česká značka Odivi, která přetvořila staré kostýmy do trendy overalů a kompletů. S novými kolekcemi ale přišly také značky LAFORMELA nebo esterajosefina.

Nové kolekce Odivi a esterajosefina

Konec fashion weeků?

Nastane kvůli koronaviru konec fashion weeků tak, jak je známe? The British Fashion Council oznámil plnou digitalizaci londýnského týdne módy, kdy se navíc spojí dámská a pánská část. Přehlídky budou doplňovat podcasty nebo rozhovory s designéry. Značka Saint Laurent se navíc rozhodla úplně opustit pařížský fashion week, aby se vydala proti proudu daných přehlídkových harmonogramů a vytvořila si tak vlastní, zřejmě pomalejší tempo. Dotkne se tato strategie také české módy?

Saint Laurent se rozloučil s pařížským fashion weekem

Victoria’s Secret na ocet

Sycamore Partners – kupující značky Victoria’s Secret, otočil a dokonce podal žalobu na L Brands, jež značku doposud vlastní. Vzhledem k uzavření veškerých amerických butiků, hromadnému propouštění zaměstnanců a chybějícím platbám na nájemném za měsíc duben v souvislosti s koronavirovou krizí se Sycamore Partners ohradili, že byly porušeny podmínky prodeje. Znamená to konec této legendy jednou pro vždy?

Victoria’s Secret bude nejspíš opět na prodej