• Beauty  • Pole dance

Pole dance

Pokud se už nějakou dobu rozhodujete,  jestli s pole dance začít nebo ne, případně pokud se o tom chcete jenom něco dočíst a nedovedete si představit, že by to byl ten pravý sport pro vás, tak pozorně čtěte! Pole dance je totiž skvělá metoda, jak účinně tvarovat tělo a dát průchod svému svůdnému já.

Na hodinách vás nečeká svlékání ani nic vulgárního, nýbrž elegantně svůdné taneční prvky a choreografie, které ve vašem nitru dokážou probudit netušenou ženskost, naplnit vás vnitřní silou a pocitem svobody. Budete se cítit jako závoj vlající ve větru, sexuální bohyně, femme fatale i akrobatka.
Pole dance hravě nahradí hodiny v posilovně a navíc vám zaručí, že se budete skvěle bavit a zpevníte své tělo rovnoměrně od hlavy až k patě. Při pravidelném tréninku budete cítit posílení zejména na břišních svalech a horní polovině těla.

Pole dance je blahodárný též pro ženy, které se chtějí zbavit nadváhy. Určitě nemusíte mít obavy, že na hodinách nebudete stačit. Lektorky jsou speciálně vyškoleny a uvědomují si specifika pole dance. Výuka je pozvolná, jednotlivé prvky se vyučují pomalu a důkladně – tak, aby si tělo postupně zvykalo na tento druh pohybu.

Pole dance do České republiky přišel ze západní Evropy a USA, kde je mezi fitness volnočasovými aktivitami oblíbený již delší dobu. Nedávno dokonce vznikla oficiální Pole dance federace a každoročně se pořádá World Pole Dance Championship. Nechybí ani soutěže Miss Pole Dance.

Slovní spojení pole dance znamená v překladu tanec u tyče. Tento tanec není jen tancem, ale jak sami poznáte, tak také drogou, bez které již nebude chtít žít. Je to skvělá metoda, jak účinně tvarovat tělo a dát průchod svému já.

Vážně to nechcete vyzkoušet?

Zdroje: 1, 2, 3, 4