• Beauty  • Profesionální manikúra v domácím prostředí

Profesionální manikúra v domácím prostředí

Pravidelná údržba našich nehtů v salónech byla až donedávna pro většinu z nás jedna z jistot a samozřejmostí, bez které jsme si absolutně nedovedly představit náš život a z představy odrostlých, neupravených nehtů se nám dělala husí kůže. Bohužel nastalá situace nás dřív nebo později donutila (donutí) oprášit laky na nehty a naučit se dělat krásné nehty jako ze salonu svépomocí. Nebudeme si nic nalhávat, ruce používáme nejčastěji a oprýskané, polámané nehty prostě nedělají dobrý dojem. Jestli je pro vás domácí úprava nehtů prozatím španělskou vesnicí, nechte se inspirovat našimi tipy.

Co budete potřebovat?

  • čas  – Toho máme teď fůru (pokud samozřejmě nepatříte k těm, které i v této situaci dál dochází do zaměstnání, to potom před Vámi smekáme pomyslný klobouk a na nehty si udělejte čas třeba aspoň o víkendu
  • trpělivost – Je potřeba něco dodávat? 🙂
  • sada na přípravu nehtů – Měla by obsahovat kleštičky na nehty, nůžky, dřívko na zatlačení kůžiček a pilník. 
  • nezbytná péče před samotným lakováním – Nehty důkladně odmasťte, lepší je odlakovač  bez acetonu, který tolik nevysušuje a odstraňte vrstvy starého laku nebo gelu (pokud nevíte jak, stačí „googlit“ pod heslem alobalová metoda), odlakovač použijte i pokud jste lak neměla, ten totiž potom lépe drží. Následně nehty zapilujte, doporučuje se papírový nebo skleněný pilník. Zatlačte kůžičky pomerančovým dřívkem. Pokud vaše ruce trpí záděry, změkčete je v teplé vodě s kapkou oleje a poté zastřihněte.  
  • laky na nehty –  Zpevňující lak, podkladový lak (tzv. base coat) a nadlak (tzv. top coat). Bez této péče se krásná manikúra neobejde, tyto laky mají totiž hned několik nezbytných funkcí, a to výživu nehtů, prodloužení trvanlivosti barevného laku a také chrání nehty před poškozením barevnými pigmenty.  Mezitím nezapomeňte nanést barevný lak dle vlastních preferencí. Lakujte nejlépe ve dvou vrstvách pro lepší krytí.
  • set pro gelovou manikúru – Tento krok je samozřejmě libovolný. Gelová manikúra potřebuje ze začátku správnou dávku trpělivosti i praxe, ale pokud zvolíte skvělý startovní set, není to až taková věda.

Rada na závěr? Jak se říká, trénink dělá mistra, takže zkoušejte, zkoušejte a zkoušejte! Pokud se Vám dílo nepovede napoprvé, nevadí, nevzdávejte to a zkuste štěstí znovu klidně až za pár dnů. Každopádně až se to jednou pořádně naučíte, pravděpodobně už nebudete chtít jinak a ještě k tomu ušetříte spoustu peněz za pravidelné návštěvy nehtových studií. Krásným nehtům Ciao!

Zdroje: 1, 2, 3, 4, Pexels