• Styling  • Styl je způsob, jak říct, kdo jste, aniž byste museli mluvit

Styl je způsob, jak říct, kdo jste, aniž byste museli mluvit

Oblečení, které si vezmete na sebe změní způsob, jakým vás vnímají ostatní. O to důležitější je zamyslet se na tím, jak se obléct do práce. Styl oblečení souvisí s tím, kde pracujete a jakou práci děláte. V každém případě však chcete vždy působit jako žena, která je sebevědomá, originální a má styl. Inspirujte se našimi tipy.

10 tipů, jak se obléct do kanceláře. Inspirujte se

1. Nahoďte oblek

Oblek je prostě klasika. Tedy v případě ženy, jde o klasický kostýmek. Můžete si vzít kostýmek se sukní nebo i kalhotami. Patří k němu jemná halenka nebo košile. Černá nebo šedá barva je vždy elegantní. Přesto, barev se nebojte.

Kostýmek patří mezi styl Business Formal a patří na formální pracovní setkání.

2. Sako je základ

Velmi formálně budete vypadat i když nebudete mít přímo oblek. Stačí si k vašemu outfitu prostě přidat jakékoli sako. Toto řešení je stylové, ale zároveň vaše oblečení oživí, protože vás nebude svazovat uniformita kostýmku.

Formální oblečení doplněné kostýmkem patří rovněž ke stylu Business Formal.

3. Noste šaty

Jakým druhem oblečení prostě nikdy nic nezkazíte? Jsou to přece šaty. Existují šaty, které jsou velmi ležérní, ale také velmi formální. Volte proto ty, které budou odpovídat tomu, co vás ten den čeká. A opět, nebojte se barev. Barvy mohou osvěžit i velmi formální vzhled.

Šaty mají mnoho podob, mohou patřit ke stylu Business Formal, ale také až Smart Casual.

4. Kalhoty k ženě patří

Velmi formálním a zároveň elegantním kusem oblečení jsou kalhoty. Kalhoty mohou mít mnoho střihů a barev. V kombinaci s halenkou, sakem nebo elegantním svetříkem budou působit velmi stylově.

Kalhoty jsou velmi podstatnou součástí stylu Business Formal.

5. Postavte to na halence

Stejně jako sako, tak i halenka je základem formálního oblečení. Dodá vašemu stylu originalitu, svěžest a také barevnost. Při výběru té pravé nezapomeňte na trendy letošní módy. Volánky, béžová barva nebo zvířecí vzory rozhodně na eleganci vašeho oblečení neuberou.

Halenky zapadnou do Business Formal, Business i Smart Casual stylu.

6. Košile = elegance

Košile je jak v mužském, tak i v ženském podání, symbolem elegance. Vezmete-li si ji ke kalhotám nebo k sukni stane se váš outfit okamžitě formálnější. Proto si košili můžete vybrat, jakou chcete. Barevnou, s volánky, se vzorem, nebo jen čistě bílou.

Košile dotvářejí jednoznačně styl Business Formal.

7. I svetr může mít styl

Svetr se hodí do zimních měsíců leda tak na výlet… Není to pravda. I svetr může mít styl, a to velmi zajímavý. Lehký svetr si můžete vzít i na podzim nebo i na jaře. Perfektně doplní formální kalhoty, nebo sukni.


Podtrhněte-li svůj styl perfektním sakem, bude patřit do stylu Business Formal. Bez něj půjde spíše o Smart Casual.

8. Sestry v triku

Posuneme-li se k ještě ležérnějšímu stylu, je tu tričko. Nemusí být zase tak ležérní, když ho pojmete jako lehčí svetřík a vyberete takové, které doplní váš kostýmek, určitě tím nic nezkazíte. Vybírejte spíše jednoduší z kvalitních materiálů.

I vhodně zvolené tričko spolu s kostýmkem může patřit do stylu Business Formal. Jinak jde o Business či Smart Casual.

9. Pohrajte si se střevíčky

Každý outfit podtrhuje volba bot. Pro formální oblečení na schůzku jsou vždy vhodné lodičky. K uvolněnějšímu outfitu můžete naopak klidně vzít i stylové tenisky. Ale vždy myslete na to, že boty musí korespondovat s celým outfitem svým stylem, materiálem i barvou.

Lodičky jsou však opravdu univerzálním typem bot k formálnímu setkání, protože je to prvek, který každý styl povýší o level výš.

10. Kabelka je tečka outfitu

Pověstnou třešničkou na dortíku vašeho pracovního oblečení je kabelka. Vždy by měla korespondovat se stylem, který máte na sobě a ladit barvami. Vzhledem k tomu, že v případě cesty do práce půjde o kabelku větších rozměrů, bude více vidět. Proto si dejte záležet při jejím výběru.

Není větší ostudy, než když skvěle vyladěné stylové oblečení pokazí špatně vybraná kabelka.

Business Formal

Styl oblékání Business Formal je poměrně striktní. U žen je vítaným oděvem kostýmek a u mužů nezbytností oblek s košilí a kravatou. Dámy by měly věnovat pozornost délce sukně. Když se žena posadí, měla by být sukně dlouhá nejvíce dlaň nad kolena. Kratší se nedoporučuje. Halenka či košile by neměla prosvítat. Muži by se měli zaměřit na barvu obleku a volit do práce modrý či šedý. Černá barva obleku se hodí na společenské akce či setkání po 18. hodině. Rukávy saka by měly sahat lehce nad zápěstí, aby mohl rukáv košile lehce vykukovat.

Business Casual

Styl oblékání Business Casual je uvolněnější, ale i ten má svá pravidla. Zapovězeny by měly být džíny, a to pro ženy i muže. Pokud po nich v  největší nouzi přece jen sáhnete, volte černé či šedé, bez vyšisovaní či otrhání. Vhodným vrškem je košile. Muži se však nemusí tísnit v  kravatách a ženy mohou sáhnout i po halenkách či svetřících. Ideální obuví jsou lodičky, mokasíny či oxfordky. Vyvarujte se otevřené a extravagantní obuvi. Muži mohou do bot zvolit originální barevné ponožky, pokud chtějí dodat oblečení šmrnc.

Smart Casual

V případě Smart Casual vzhledu kombinujete lehkou eleganci s trochou sportu. S takovým stylem oblékání se setkáte nejčastěji v mladých, dynamických podnicích.

Casual

Pokud pracujete v kanceláři, kde nemáte přímý kontakt se zákazníky, v  kreativním odvětví nebo podnikáte, je neformální outfit správnou volbou. V některých firmách existuje dokonce tzv. neformální pátek, kdy zaměstnanci přijdou do práce v oblečení takřka na doma.

Co dnes na sebe?

Váháte, jak se obléci do práce? Zamyslete se, jaký váš čeká program. Jinak se obléknete na poradu se šéfem a jinak pokud strávíte celý den zavření v kanceláři.

Dá se říci, že výběrem oblečení ve stylu Business Casual nic nezkazíte. Pokud je váš oděv padnoucí a čistý, uděláte dojem při kontaktu s klientem i poté večeři s kolegy, kde můžete odložit sako.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ,28, 29, 30, 31, 32, 33