• Styling  • Stylová a nadčasová bunda z ovčí vlny

Stylová a nadčasová bunda z ovčí vlny

Máte už svůj hřejivý model na letošní zimu? Víte, která bunda vás dokonale zahřeje, vrátíte se díky ní do let sedmdesátých a navíc z vás udělá cool holku? To vše splňuje bunda z ovčí vlny! Že nevěříte? Připravili jsme pro vás článek, jak zaručeně zazáříte a nezmrznete.

Ovčí vlna v zimě hřeje a v létě chladí

Pouze ovčí vlna za chladného počasí hřeje a za teplého chladí. Touto vlastností nedisponují žádné textilie ze syntetických ani rostlinných materiálů. Tedy ani bavlna, ani hedvábí. Tato termoregulační schopnost ovčí vlny spočívá v tom, že základní stavební prvek je bílkovina kreatin, jehož struktura je podobná stavbě tašek na střeše, díky čemuž vytváří izolační vrstvu, která odolává výkyvům teplot.

bunda 2

 

Ovčí vlna chrání před vlhkostí

Ovčí rouno vstřebává vodu a přitom je na dotyk suché. Naopak v suchém prostředí se ovčí vlna snadno zbavuje pohlcené vlhkosti. Pro srovnání ovčí vlna pohltí 35% vlhkosti, bavlna 8% a syntetické vlákno jen kolem 3%. Proto je vlněné oblečení velmi oblíbené. Výborně pohlcuje pot a ihned jej vypařuje pryč.

 

Ovčí vlna obsahuje lanolín

Vlákna ovčí vlny jsou obalená voskem lanolínem, který ji chrání před znečištěním bakteriemi a jinými škodlivými mikroorganismy. Díky lanolínu je ovčí vlna rovněž antistatická – odpuzuje prach, roztoče a jejich exkrementy. Lanolín má také uklidňující účinky na pokožku.

bunda 3

 

Ovčí vlna je trvanlivá a praktická

Vlněné vlákno vydrží i 20 000 ohnutí, aniž by se zlomilo. Díky této schopnosti je vlna trvanlivá. I po dlouhodobém užívání je zachován dobrý vzhled a kvalita. Je také odolná proti znečištění a snadno se čistí.

Ovčí vlna je zdravá

Ovčí vlna zmírňuje migrénu, bolesti svalů, šlach a kloubů. Příznivě působí na hemeroidy, ledviny a močové cesty. Doporučuje se při nervových a gynekologických onemocněních. Je také vhodná pro astmatiky, alergiky a revmatiky.

1ded9e4bb78599e73da6eaaa9c920d98

Jak bundu z ovčí vlny nosit?

Díky její robustní velikosti a těžké hmotnosti v ní lehce přežijete celou zimu. Rozhodně zapomeňte na oversize střihy na dolní část postavy. Zvolte skiny džíny a udržte si tak rovnováhu objemného svršku. Pokud nosíte zvonové kalhoty, pak si je s klidem oblečte. I výrazné barvy budou k tomuto trendu vypadat velmi dobře. Navíc tím vystoupíte z davu z vybledlé české zimy a budete nepřehlédnutelná!

Kde bundu seženete?

Pokud se nebojíte zainvestovat, pak se podívejte do Acné. Dostupnější kousky v různých barvách najdete na Asosu.

bunda 4

 

Ve videu najdete outfitovou inspiraci, která by se vám mohla hodit!

Zdroj: 1, 2 , 3, 4, 5, 6,