• Lifestyle  • Zapomeňte na SELFIE, teď je v kurzu PLANDID!

Zapomeňte na SELFIE, teď je v kurzu PLANDID!

Selfie fotografiím zazvonil umíráček, už žádné našpulené rtíky. Je tomu pár let, co tyto autoportréty vévodily instagramovým účtům, nicméně teď je začíná nahrazovat nový instagramový hit, a tím jsou tzv. plandid.

Základem plandid je především přirozenost. Výraz je složeninou dvou anglických slov – planned (plánovaný) a candid (přirozený). Výsledkem by měla být zdánlivá momentka, na které vypadá vaše pózování zcela přirozeně – jste zachyceni „při činu“, ale úplnou náhodou se vám podaří zachytit dokonalý insta snímek, jež se stává potencionálním adeptem k nasbírání tuctu, kopy a ještě daleko více „lajků“.

Základním pravidlem plandid snímků je nekoukat do objektivu – můžete si tedy zkoumat i zcela nezajímavé okopané špičky vašich bot, ale hlavně, probůh, nehleďte nikdy do foťáku. Důvod? Vždyť vy přeci vůbec netušíte, že vás někdo fotí!

Navíc, plandid sluší úplně každému. Tu část obličeje, kterou považujete za méně vydařenou, jednoduše odkloníte stranou – tím protáhnete linii krku – sklopíte zrak a voialà, trendy fotka je na světě. Oblíbený je také hluboký pohled do dáli, který vypadá nejlépe například při západu slunce. Vyzkoušejte!

Zdroje: 1, 2, 3