• Beauty  • ZÁVISLOST JMÉNEM BALZÁM NA RTY

ZÁVISLOST JMÉNEM BALZÁM NA RTY

Patříte mezi ženy, které mají balzám na rty vždy při ruce? Nedokážete si odepřít jeho aplikaci, protože pak jsou vaše rty vysušené? Poradíme vám, jak zatočit se závislostí na tomto kosmetickém přípravku.

Rty obsahují velké množství nervových zakončení a jsou tak velmi citlivé na teplo, chlad, tlak. Neobsahují mazové žlázy a proto často dochází k jejich vysychání a popraskání. Nepříjemný pocit suchých rtů snadno eliminujeme použitím balzámu na rty. Pokud ale saháte po balzámu několikrát denně a svůj život si bez něj nedokážete představit, můžeme hovořit o závislosti. Ale nebojte, je především psychická. Vše může začít například u namazání rtů v zimě, kdy chcete své rty dostatečně promastit a poté se cítíte spokojeně. Tento příjemný pocit si zapamatujete a pak neváháte balzám použít kdykoliv, když se cítíte nekomfortně či nervózně. Tato aktivita se zcela zautomatizuje.

New folder2

Odvykací kúra

Postup je jednoduchý. Každý večer si kartáčkem na zuby promasírujte odlíčené rty, přispějete tak prokrvení kůže. Poté namažte olivovým či slunečnicovým olejem. Takto pokračujte minimálně jeden týden. Pokud vám rty vysychají během dne, namažte je hydratačním krémem. Snadné, že? Vaše rty budou spokojené a vy také.

lip uprava

Věřte, bez balzámu na rty se obejdete. Pokud v drogerii zaznamenáte nutkavou potřebu zakoupit si nějaký lákavý balzám, přesuňte svou pozornost raději na kvalitní rtěnku.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 567