• Gastro  • Zdravé potraviny, které vás zbaví chuti na nezdravé sladkosti

Zdravé potraviny, které vás zbaví chuti na nezdravé sladkosti

Lidé se rozdělují na dva typy. Jedni k životu neustále potřebují sladké a ti druzí zase nemusí čokoládu týden vidět a vystačí si pouze s přísunem masa. Pokud patříte také do první skupiny a máte nepřetržitě pocit, že vám v těle chybí cukr, tento článek je přímo pro vás.

Problémem je, že ve většině případů, kdy máme chuť na sladké, sáhneme po nějakém nezdravém řešení. Ať už je to čokoláda, sušenka, bonbony nebo cokoliv jiného. Tyto potraviny zdraví našeho těla určitě neprospívají a naší postavě už vůbec ne. Přinášíme vám proto několik potravin, kterými lze nahradit tučné a přeslazené tyčinky, a které vám účinně chuť na sladké zaženou.

  • OVOCE

Někdo z vás si možná řekne, že už je to staré klišé, které prosazují všichni dietologové, ale my s nimi nemůžeme nesouhlasit. Druhy ovoce, které obsahují velké množství přirozeně vyskytujících se cukrů opravdu dokáží jednodušše zahnat chuť na sladké. Takovým ovocem může být třeba banán, jablko, švestky, mango nebo kiwi. Určitě je lepší dát si v 8 večer kousek ovoce, než upřednostnit tabulku čokolády.

  • DATLE

Kromě čerstvého ovoce je výborným řešením to sušené. Může posloužit jako skvělá svačinka, která vás zasytí a zároveň doplní vašemu tělu potřebné cukry. Obzvlášť v situacích, kdy je naše tělo vystaveno psychické zátěži, ať už ve škole nebo v práci, se něco takového skvěle hodí. Doporučujeme sušené meruňky, datle, banány nebo rozinky, ale třeba i ořechy. Nejlepší volbou jsou ořechy kešu, které mají samy o sobě sladký nádech.

  • HOŘKÁ ČOKOLÁDA

Skvělým tipem může být ale také obyčejná hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa. Určitě vybírejte takovou, která má 70% a více. Pokud jste milovníky čokolády a neumíte si život bez ní představit, tohle je způsob přímo pro vás!

  • RAW TYČINKY

Nezapomeňme na to, že výrobci potravin na nás také myslí. Proto vymysleli raw tyčinky, které jsou vhodné i pro vegany, a které ztělesňují výbornou svačinku vhodnou na cesty. Raw tyčinky většinou obsahují sušené ovoce, oříšky a slazené jsou datlemi nebo různými druhy sirupů.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5