• Gastro  • 3 nejlepší polední menu v centru Prahy? Tady jsou!

3 nejlepší polední menu v centru Prahy? Tady jsou!

Praha není jen místem nádherných architektonických památek, kouzelných uliček, sta věží, ale je i místem, kde můžete polechtat své mlsné jazýčky skvělým jídlem. Co takhle polední menu v samotném centru Prahy a ještě za slušné peníze? Že to nejde. Jde! Podívejte se na 3 vybrané restaurace a vyberte si, co je vám libo.

CAFÉ LOUVRE

Přímo na Národní třídě se již od roku 1902 nachází věhlasná restaurace Café Louvre. Za těch 117 let se zde uskutečnilo mnoho setkání, vzniklo mnoho nápadů, zahrálo nespočet šťouchů na kulečníkových plátnech. Atmosféru tohoto místa, kde trávil svůj čas např. i Tomáš Garrigue Masaryk či Franz Kafka, si můžete vychutnat i vy. Dobový interiér a bohatou nabídku poledního menu, byste si neměli nechat ujít. Polední menu se zde podávají od 12:00 do 15:00 hodin a mění se každý den. První chod je od 39 Kč. Hlavní jídlo od 119 Kč.

RESTAURACE KYVADLO

Pokud patříte mezi milovníky masových jídel a spisovatele Edgara Allana Poea, tak byste si neměli nechat ujít polední návštěvu restaurace Kyvadlo sídlící v centru Prahy na adrese V Jámě 5. Polední menu zde dostanete vždy od 12:00 do 16:00. První chod od 39 Kč a hlavní jídlo od 129 Kč.

RESTAURACE AMARYLA

Pokud však patříte k vyznavačům lehčího a zdravějšího obědového jídla, pak je jako pro vás stvořena restaurace Amaryla ve Štěpánské ulici. Ta je součástí hotelu Amarilis ve stylu Feng Shui. Najdete zde dva samostatné salonky i dětský koutek. V čase od 11:30 do 15:00 hodin si každý týden můžete pochutnat na jiném poledním menu. Hlavní chod zde vychází v průměru na 139 Kč. Doporučujeme si nechat prostor i na výborný dezert!

 Dobrou chuť!

Zdroje: 12, 3, 4