• Lifestyle  • 4 tipy, jak nastartovat metabolismus před párty sezónou

4 tipy, jak nastartovat metabolismus před párty sezónou

Večírková sezóna je tady. Je na to vaše tělo připraveno? Přinášíme vám jednoduché triky, jak nastartovat a zrychlit váš metabolismus, abyste si po zimě nemuseli nic vyčítat.

1. Snídaně je základ dne.  Známé a často opakované pravidlo, které může opravdu zrychlit metabolismus na celý den. Dejte si však pozor při výběru potravin. Ranní jídlo by mělo být nutričně bohaté. Vhodná je omeleta s avokádem a zeleninou nebo ovesná kaše s mandlemi a ovocem. K tomu si udělejte vaši oblíbenou kávu nebo matcha tea (100% zelený japonský čaj).

breakfest

 

2. Pijte vodu. Voda je nezbytná pro správné fungování celého organismu. Má-li metabolismus fungovat na plné obrátky, je třeba dostatečně pít. Doporučuje se dát si hned po ránu sklenici vlažné vody s citrónem.

 

lemon-water-wordpress

3. Dostatek spánku. Nedostatek spánku způsobuje stres a následné přejídání během dne. Lidské tělo potřebuje 6-9 hodin kvalitního spánku.

sleep

4. Nebojte se koření. Výrazné koření a pálivá chuť se s metabolismem přátelí. Faktem je, že při konzumování pikantního koření se zrychlí proces spalování zhruba o 8 %, protože tělo se víc zahřeje. Uvařte si zázvorový čaj, chai tea latté nebo zlaté mléko.

chai-tea-latte

Zdoje: 1, 2-5, 6