• Gastro  • 5 nejlepších studentských kaváren v Praze

5 nejlepších studentských kaváren v Praze

Učení se na zkoušku, psaní seminárky nebo bakalářky či jiná práce – ať už zaměstnává vaše mozkové závity cokoliv, je fajn se tím zabývat ve vhodném prostředí. Přinášíme tipy na pražské kavárny, kde se vedle dobré kávy servíruje klid, motivace a spolehlivá wifi.

Asi všichni to známe, ne vždy se dá doma soustředit na studium nebo práci. Pro někoho může být domácí prostředí příjemné, ale nachází se v něm spousta elementů, které nás mohou vytrhnout z práce na daném úkolu. V aktuální době rouškové není ani vysedávání v knihovně ideální. A pokud nedocházíte třeba do coworkingu, nezbývá, než si ulovit místo v kavárně a šrotit a tvořit tam. Již v dřívějším článku jsme vám doporučovali takové, které jsou pro coffee office ideální, ale podle nás není nových tipů nikdy dost, a proto vám chceme doporučit dalších pět míst.

Kolektor

Je tomu něco málo přes rok, co se kavárna Kolektor zabydlela v prostorách Veletržního paláce a nahradila tak zaniklé Café Jedna. Ať už se chystáte navštívit výstavu, nebo jen toužíte po šálku výběrové kávy a útočišti v této lokalitě, Kolektor vyzkoušejte. Věříme, že v tomto velkém prosvětleném prostoru najdete inspiraci i klid. Pokud automaticky neobjednáte kávu, zkuste jejich matcha nebo chai latte. Zakousnout můžete výborný domácí koláč, ale samozřejmě nabízejí i další občerstvení.

Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7 – Holešovice

Double Tone

Nedávno otevřenou kavárnu Double Tone najdete na Smíchově, u zastávky Na Knížecí. Jedná se o sesterský podnik nedalekého Cafe Tone. Prostor voní nejen kávou či vínem, ale i papírem, jelikož zde sídlí také Reknihy. A kde jinde je lepší studijní atmosféra, než mezi knihami? Jen hrozí, že se začtete do něčeho jiného, než jste měli původně v plánu. Už takhle to zní skvěle, ale co teprv, když zmíníme přátelskou obsluhu (včetně majitele Tomáše) a nepřekonatelné croissanty od Prokopa. Po (nebo snad i při) práci je čas na oddech a legraci – třeba u sklenky umně namíchaného drinku (pozn. koktejlový lístek se bude průběžně měnit dle sezóny) a někdy i hudebního vystoupení.

Nádražní 44/86, Praha 5 – Smíchov

Flat Café

Návštěva Flat Café je doslova královským zážitkem. Při vychutnávání kávy, brunche či sklenky něčeho ostřejšího nad vámi bude bdít Její Veličenstvo. Od knihy či obrazovky notebooku nejednou zvednete pohled k nepřehlédnutelnému portrétu britské královny – její „laskavé“ zírání vás třeba namotivuje k lepšímu výkonu. Podnik má opravdu jedinečnou atmosféru. Posilníte se zde oceňovanou kávou Square Mile z londýnské pražírny, v nabídce nechybí proper english breakfast nebo lahodné lívance (které dělají i ve slané variantě). Pokud bude třeba, nervy si cukrem určitě obalíte – dorty a zákusky podnik odebírá od vinohradského Cukrářství čp. 1, a tak si k čaji o páté můžete dát třeba typicky anglický victoria sponge cake. 

Kodaňská 81/4, Praha 10 – Vršovice

Kavárna Hlína

Kousek od rušného Masarykova nádraží se ve schovaném vnitrobloku nachází Kampus Hybernská. Tento veřejný prostor vznikl jako společný projekt Univerzity Karlovy a Magistrátu hl. m. Prahy, aby sloužil nejen studentům, ale zároveň propojil veřejnost s aktivitami univerzity. Setkává se zde kultura s vědou, vzděláním a uměním. Součástí Kampusu je i přátelská kavárna Hlína. V kavárně sedí studenti nad poznámkami z přednášek a knih či do počítače datlí seminárky, ale najdete se tu samozřejmě i s pivem v ruce. Do kavárny nechodí jen studenti, narazíte zde i na maminky s dětmi. Kávu nebo třeba polévku nabízejí za příznivé „studentské“ ceny. Součástí kavárny je čítárna, kde se budete lépe soustředit na práci či učení.

V Kampusu Hybernská se koná také celá řada zajímavých akcí, jako swapy, přednášky, Re-use Day (při kterém si může kdokoliv přijít opravit drobné elektronické spotřebiče za symbolickou cenu), koncerty apod.

Hybernská 4, Praha 1

Cafe spirit

V nabídce útulné kavárny Cafe spirit najdete kromě výběrové kávy, čajů, domácích limonád a dalších alko i nealko nápojů i mňamózní cupcakes, jejichž pověst už dávno překročila hranice Žižkova. Vládne tu mile uvolněná atmosféra, ve které se vám bude jistě dobře tvořit. Když sejdete do suterénu, objevíte hlavní zdroj zdejší pohody – součástí kavárny je studio jógy. Tady se můžete zapsat nejen na jógu, ale také na lekce pilates, dechových technik či meditace. A před cvičením či po něm se odměnit skvělou kávou nebo něčím na zub.

Basilejské nám. 1, Praha 3 – Žižkov

Zdroje: Pexels, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10