• Lifestyle  • Jak přežít svátek zamilovaných, když jste single?

Jak přežít svátek zamilovaných, když jste single?

Svátek všech zamilovaných neboli Valentýn. Pro zamilované páry po celém světě se jedná o jeden z nejhezčích svátků v roce. Lidé si lásku vyznávají slovně, v podobě květin, cukrovinek, přáníček, chodí na romantické večeře. Tráví ho zkrátka spolu. Což když ale nikoho nemáte a jste single? Jak tento svátek přežít? Tady je pár rad.

Buďte rádi za svobodu

Věřte, že být sólo není někdy na škodu. Nemusíte po nikom sbírat oblečení po bytě, můžete si uvařit, na co máte chuť, můžete si dát kus dortu ke svačině, aniž by se na vás protějšek nějak blbě díval, nemusíte sledovat fotbalové utkání, ale můžete si pustit zamilovanou komedii. Berte svobodu jako výhodu, kdy si můžete dělat, co chcete a nemusíte se nikomu zpovídat.

Uvědomte si, že nejste sami

To, že nemáte partnera, přece neznamená, že jste sami. Uvědomte si, že máte rodinu, kamarády, přátelé, že máte kolem sebe spoustu skvělých lidí, kteří tu budou navždy a kteří vám dávají svá srdce, zatímco partner může kdykoliv odejít.

Udělejte si ten den hezký

Hlavně se tomuto dni nepoddávejte, ale naopak si ho udělejte hezkým.  Dopřejte si své oblíbené jídlo, kupte si nějaký dárek a dejte si čokoládu.

Nebuďte sami

Pokud se bojíte, že by vás samota mohla dohnat k přemýšlením a polemizováním nad tím, co jste kdy chtěli mít a co vlastně máte a rozebíráním vašeho osobního života, pak nebuďte sami. Domluvte se s kamarádkou, s kamarádkami, které jsou ideálně taky single, protože ve dvou a více se to lépe táhne.

Uspořádejte večeři se single kamarádkami

Není nad to uspořádat s vašimi single kamarádkami večeři. Dopřejte si předkrm, hlavní chod a na závěr dezert. Popíjejte u toho víno nebo, co máte rády. Kláboste, smějte se, pusťte si film, zahrajte si hry. Zkrátka udělejte si antivalentýnskou party.

Neopíjejte se

Alkohol je sice v některých ohledech fajn společník, ale z minuty na minuty se z něj může stát náš nepřítel. Proto si na Valentýna klidně dopřejte dobré víno, koktejl, ale nepřehánějte to, následky by mohly být velmi nevhodné.

Vypněte sociální sítě

Sociálně sítě by pro vás měli být v den svátku všech zamilovaných naprosté tabu. Přece se nechcete dívat na láskyplná vyznání, srdíčkové dárky a fotky zamilovaných párů, kterými se bude hemžit celý facebook nebo instagram se sladkomedovými hastagy. Ne! Vypněte si ten den sociální sítě.

Nepište bývalým

Bývalý přítel je bývalý přítel, je prostě ex, smiřte se s tím a na Valentýna mu hlavně nepište. Mějte svou hrdost. Nechcete přece v jeho očích klesnout?

Myslíte, že to mají všechny páry růžové?

Ne. Věřte, že nemají. To, že dá někdo na sociální sítě (které vy ale budete mít vypnuté) tak neskutečně zamilovanou fotku s veršovaným popiskem, že by s tím mohl vyhrát Czech Press Photo, ještě neznamená, že je to realita. Fotka je fotka, skutečnost je skutečnost. Co je za dveřmi, ví vždy jen ti dva.

Buďte krásná

Načančejte se, hezky se učešte, namalujte, oblečte, hoďte se do pohody. Buďte krásná a mějte se ráda. Večer vás přece čeká antivalentýnská párty ;-).

A rada nakonec. 14. únor je prostě jenom den, který po 24 hodinách skončí. Navíc 1. máj je stejně hezčí svátek a kdo ví, třeba už na něj nebudete sami.

Zdroje:1,2,3,4,5,6,7