• Lifestyle  • V kolektivu je síla – navštivte společné lekce v John Reed Fitness

V kolektivu je síla – navštivte společné lekce v John Reed Fitness

Ve více lidech se to lépe táhne a to platí i pro cvičení ve fitku. V čem spočívá přitažlivost skupinových lekcí? A jaké to je vyměnit živého lektora za digitálního? V tomto článku se dozvíte nejen to, ale i jaké možnosti výběru máte v pražském studiu John Reed Fitness. 

Každá forma aktivity má své zastánce (samozřejmě i ležení na gauči je fajn, ale opravdu doufáme, že se mimo to i dostatečně hýbete). Jste individualista, který pracuje na svých svalech převážně na strojích? Nevadí, můžete u toho zůstat, ale třeba vás přemluvíme, protože cvičení v kolektivu a pod vedením profesionála je nejen účinné, ale také to může být i zábava – a tu si užijete třeba i ve společnosti někoho, kdo má naopak ke strojům až moc velký respekt. Nejenže posílíte své zdraví a postavu, ale také při cvičení na chvíli zapomenete na běžné starosti, potkáte stejně naladěné lidi a společně se budete vzájemně motivovat. 

Na rozdíl od individuálního cvičení má skupinová lekce určitý řád a pravidla, což může být pro někoho důvodem, aby se začal poctivě a pravidelně hýbat. Pod dohledem profesionála a před zraky ostatních účastníků se budete snažit předvést maximální výkon. Navíc instruktor pohlídá, jestli provádíte daný cvik správně. I u jednoduchých cviků je třeba osvojit si jejich správné provedení, jinak hrozí vznik chybných návyků, které se poté těžko odstraňují. – Na tuto problematiku se určitě zaměříme i v budoucnu v článku o cvičení s osobním trenérem, na který se můžete těšit. 

V John Reed Fitness jsou veškeré lekce k dispozici členům zdarma a není potřeba se na ně přihlašovat.

Zacvičit si můžete pod vedením Martiny Šárové, a to obvykle v pondělí, čtvrtek a pátek při lekcích Groove Dance, Body Workout nebo Sixpack. Groove Dance je nejjednodušší taneční trénink, který si užijete i bez předešlých zkušeností – není na tom co zkazit, prostě se jen odvažte a nechte vyplavovat hormony štěstí. Tancem posílíte nejen tělo ale i kreativitu. Při tréninku celého těla budete pracovat s prvky funkčního tréninku, cvičení s vlastní vahou, posílíte výdrž (čekejte kliky a plankování) – bude to pravděpodobně bolet, ale stojí to za to! Ale nebojte, pro začátečníky vždy existuje lehčí varianta cviku. Nebo si přijďte pod jejím vedením „upéct“ pekáč buchet – troubu nechte doma, ale nezapomeňte si přinést spoustu energie a trpělivosti. 

Na lekcích s Martinou makáte a občas můžete mít problém vystačit s dechem – protože se zároveň smějete. Při cvičení vám stíhá vyprávět historky o tom, jak předtím snědla celou tabulku (bílé!) čokolády. Ale nedělá si s tím hlavu, protože každý jsme jenom člověk a občas si můžeme dopřát. Aspoň přišla na lekci doslova plná energie, kterou předala ostatním „cvičenkám“. A o tom to je.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Redakce DailyStyle.cz doporučuje: Zažijte s námi klubovou atmosféru John Reed Fitness

Pokud toužíte mít „Beach Body“, navštivte lekci s Janem Poborákem. Po menší pauze se můžete těšit opět i na Filipa Jankoviče – tento showman si s vámi zatančí na aktuální hudební pecky. Lekce Pop Dance je věnována úplně všem, začátečníkům i mírně pokročilým. Zažijete příval energie, zábavu a naučíte se novou choreografii. Nemůžeme opomenout ani královnu českého Twerku Anet Antošovou, která je se svým osobitým tancem plným ženskosti a energie známá po celém světě. Při její oblíbené lekci Special Dance Class, u které doufáme, že se vrátí do rozvrhu, se naučíte nejen techniku, taneční kroky, choreografii, ale především si užijete neskutečnou zábavu v podobě taneční párty. 

Foto: Petr Huser

Návrat hlásí oblíbená Priscila Kochová, se kterou si dáte do těla při pondělním cvičení s kettlebellem, rozpálíte svaly na „Full Body Workout“ nebo ucítíte bříško na (a po) středeční lekci „Six Pack“.

Protáhnout a zrelaxovat se můžete na lekcích jógy s Veronikou Špinkovou, a to ve čtvrtek ráno před prací, nebo s ní příjemně zakončit týden na nedělní lekci pilates.  

To ale není zdaleka vše, co John Reed Fitness nabízí. Uvažujete nad tím, co zaplňuje většinu zdejšího rozvrhu? Odpovědí je CYBEROBICS – virtuální tréninková platforma. Moderní technologie se hojně využívají i v oblasti fitness a můžete se díky nim ocitnout na lekci světoznámého lektora bez toho, aniž byste opustili domovské fitko (popř. váš obývák, neboť lekce CYBEROBICS najdete také online). Tyto tréninky jsou pouštěny na plátně sálu od 6. hodiny ranní do půlnoci mimo časové úseky, kdy probíhají live lekce. Výběr je široký – v rozvrhu najdete jógu, pilates, posilování s činkami („Iron Bars“), posilování na břicho, HIIT, full body workout, tabatu… Navíc se přesunete na ta nejkrásnější místa USA – pod vedením špičkových světových trenérů si zacvičíte např. na kalifornské pláži, v národním parku Joshua Tree nebo na Havaji. V samostatném sále můžete zajít i na digitální lekce spinningu. Tak omrkněte rozpis, zvolte, co se vám líbí, a jděte si máknout. A to opravdu – virtuální trenér vás sice nevidí, ale to neznamená, že se můžete flákat – děláte to přece pro sebe!

Tak to je John Reed Fitness, kde na 1800 metrech čtverečních najdete vše, co potřebujete k tréninku. Více jak 350 lekcí týdně, kardio a funkční zónu, přes 200 nejmodernějších strojů i volné váhy.

Článek vznikl ve spolupráci s John Reed Fitness.

Zdroj fotografií: John Reed Fitness