• Fashion News  • Značka SegraSegra přichází s novou tváří

Značka SegraSegra přichází s novou tváří

Slow fashion značka SegraSegra založená sesterským duem Eliškou a
Dášou Mertovými mění svoji tvář, základní pilíře etické módy však zůstávají. SegraSegra ve svých kolekcích nadále využívá specifické materiály včetně recyklovaných cyklistických duší. Změnu image a mírný odklon od cyklistiky, na kterou se značka doposud primárně soustředila, završuje novou kolekcí mnmlsm.

SegraSegra je na českém trhu etablovaným výrobcem oděvů především pro městské cyklisty. To se ale postupně mění a značka se zaměřuje na všechny milovníky pohybu po městě i mimo něj, kteří chtějí být styloví a zároveň si užívat výhody funkčních materiálů. Důležitými atributy i nadále zůstává
ekologie, udržitelnost a originalita.

Co se nemění jsou používané materiály jako Ventile, Outlast a recyklované duše z jízdních kol. Ventile byl vyvinutý během druhé světové války především pro piloty RAF a je odolný vůči větru, chladu, dešti a sněhu. Outlast byt původně navržen pro NASA k ochraně astronautů před teplotními výkyvy ve vesmíru. Má certifikát Certified Space Technology, jenž umožňuje neustále regulovat mikroklima pokožky.

Značka má jako jedna z mála na světě certifikát, který umožňuje využívání tohoto materiálu k výrobě vlastních oděvů. Recyklované duše jsou zase skvělou alternativou ke klasické kůži. Duše značka sbírá od lokálních cyklistických servisů, které by je jinak vyhazovali jako nechtěný odpad a přeměňuje je v peněženky, batohy nebo detaily na bundách.

Nová kolekce mnmlsm (minimalism) je určena pro všechny lidi, kteří chtějí zůstat, přes jejich rozlítaný den, styloví a praktičtí. Kolekce poskytuje základní stavební kameny každého dobrého a lehce kombinovatelného šatníku. Minimalistický design, čisté linie a elementární barevnost podtrhují slogany jako Slow, Zero Waste, All you need is less, které se shodují s filosofií značky a poukazují na problémy dnešní doby a stavu módního průmyslu.

Zdroj: archiv značky SegraSegra